sempozyum

 

2019-2020 AKADEMİK YILINI TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!!

 1)Güz + Bahar Dönemini tamamladığınızda; yıl sonunda mutlaka gitmiş olduğunuz Üniversitenin ilgili bölümü ile İlişik Kesme İşlemini (Öğrenci Kimliği teslimi, Kütüphane ile ilgili işlemler vs.) yapınız ve bu işlemler ile ilgili size verilen belgeleri yine gitmiş olduğunuz Üniversitenin Farabi Ofisine teslim ediniz. İlişik Kesme İşlemini yapmayan öğrencilerin Transkriptleri ve Katılım Belgeleri karşı Üniversite tarafından Üniversitemize gönderilmemektedir. Koordinatörlüğümüze gönderilmiş olan Katılım Belgelerinizi Ofisimizden temin edebilirsiniz.

2) Güz + Bahar Dönemini tamamlayıp karşı Üniversite ile İlişik Kesme İşlemlerini yaptıktan sonra; Farabi Değişim Programından yararlanan her öğrencinin doldurmak zorunda olduğu, Kastamonu Üniversitesi Farabi Web Sayfamız Formlar başlığı   içerisinde bulunan Öğrenci Nihai Raporu Formunu bilgisayar ortamında doldurarak, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine posta olarak göndermeniz gerekmektedir.

 

 

2020-2021 Akademik Yılı Farabi Değişim Programı Başvuruları Ön Kabul Sonuçları için Tıklayınız.

 

2020-2021 Akademik Yılı Farabi Değişim Programı Başvuruları 

2020-2021 AKADEMİK YILI FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI BAŞVURULARI

 2020-2021 akademik yılı Farabi Değişim Programına başvurular aşağıdaki tabloda verilen tarihler arasında Farabi Koordinatörlüğü tarafından alınacaktır. (Kuzeykent Rektörlük binası, 1. Kat, 137 no'lu oda)

Öğrenci Başvuru Tarihleri

Başlangıç

01 Mart 2020

Bitiş

15 Mart 2020

2020-2021 FARABİ PROGRAMINA BAŞVURMAK İSTEYEN ADAYLARA YÖNELİK BAŞVURU ŞARTLARI

* Ön lisans ve Lisans öğrencileri hazırlık sınıflarında iken ve / veya en az 2.00/4.00 not ortalamasına sahip olmadan, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri hazırlık ve bilimsel hazırlık ile esas eğitime başladıkları ilk yarıyıl ve 2.50/4.00 not ortalamasına sahip olmadan başvuruda bulunamazlar.

*Başvuru sırasında adaylar anlaşmalı olduğunuz Üniversiteler arasından yalnızca tek tercih yapacaklardır. Anlaşmalı olan üniversitelere "Protokoller" başlığı altından ulaşılabilmektedir.

*Öğrencilerden istenen belgeler, bilgisayar ortamında doldurularak Koordinatörlüğe teslim edilmelidir.Süresi içerisinde teslim edilmeyen, imza ya da bilgilerin eksik olduğu,el yazısıyla doldurulan formlar geçersiz sayılarak, geri bildirimde bulunulmayacaktır.

*Gerekli belgeler Koordinatörlükten temin edilmemektedir.Öğrenciler Koordinatörlüğe belgeleri hazır bir biçimde teslim etmelidir.

**Anlaşmalı bazı Üniversiteler, Koordinatörlüğümüze teslim edilecek belgelerin yanında kendi Farabi sayfalarından online başvuru da almaktadır. (Dokuz Eylül Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi gibi) Bu açıdan online başvuru alan Üniversiteler kontrol edilmeli ve eğer varsa belgeler online başvuru formu da eklenmelidir.

*Eğitim hayatı süresince sadece bir kez Farabi Değişim Programından yararlanılabilir.

FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI BAŞVURU KOŞULLARI ve GEREKLİ BELGELER

 Farabi Değişim Programı Başvuru Belgeleri:

  • Aday Öğrenci Başvuru Formu (2 Adet ve Fotoğraflı): Bu Belgeye Başvuru İlanı içeriğindeki dosyadan veya Farabi web sayfamızda bulunan Formlar başlığı içinden ulaşabilirsiniz. (Bilgisayar ortamında doldurulup, resimli olarak teslim edilecektir..!)
  • Transkript (2 Adet): Önlisans ve Lisans öğrencileri için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri için ilgili Enstitü Müdürlüğünden alınacaktır.
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (2 Adet): TC kimlik numarası bulunması gerekmektedir.
  • Dil Belgesi (2 Adet): Başvurulan Programın Öğrenim Dili Yabancı bir dil olduğu takdirde, Dil Belgesi sunulması gerekmektedir.
  • SGK Tescil Kaydı Belgesi (1 Adet): Sigortalı olarak bir işte çalışıyor gözüken Farabi Öğrencisine; Değişim Programından yararlandığı takdirde Farabi Eğitim Bursu ödenmez..! (E-Devlet şifrenizle www.turkiye.gov.tr adresine girerek, 4A Hizmet Dökümü Belgesi alabilirsiniz.)
  • Yukarıda belirtilen Belgeler Farabi Koordinasyon Ofisine İlan tarihleri içerisinde şahsen teslim edilecektir.
  • Farabi Değişim Programı Başvuru Sonuçları; Farabi Web Sayfamız, Duyurular bölümünde  25 Nisan tarihinde açıklanacaktır.

 

 

Kastamonu Üniversitesi

Farabi Değişim Programı Koordinatörlüğü

Tel: 0 366 280 1661

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Web: https://www.kastamonu.edu.tr/index.php/tr/koordinatorlukler/farabi-degisim-programi

Sosyal Medya:farabi.kastamonu.uni

 FARABİ PROGRAMI İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİLERİ AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

*Öğrenciler için 50 Soruda Farabi Programı

*Adım Adım Farabi 

*Farabi Değişim Programı El Kitabı

Lütfen iletişim ve sorularınız için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresinden ulaşınız.