Mobil Cihaz Ayarları

Mobil cihazınızdaki eposta yöneticisine Office 365 hesabınızı bir ek hesap olarak eklemek için;

  • Eposta sistemine giriş yapın ve “Outlook” yazan kısma tıklayın.
  • Daha sonra sağ üstte hesap resminizin yanında dişli şeklindeki ayarlar kısmına tıklayarak açılan menüden “seçenekler” bölümünü tıklayın
  • Açılan sayfada ilk seçenek olan “hesap” bölümü seçili iken “hesabım” sekmesinde en alttaki “”POP veya IMAP erişimi için ayarlar...”  kısmını seçin. Burada yazılı ayarları telefonunuzda eposta uygulaması hesap ekleme kısmından Exchange ile ilgili bir seçim var ise "Exchange / MS Exchange" yok ise "POP" seçeneğini seçerek devam edin.
  • Burada, POP 3 ve Exchange  için “POP Ayarı”: SERVER NAME / SUNUCU ADI / ALAN ADI = outlook.office365.com, PORT / BAĞLANTI NOKTASI = 995, ENCRYPTION / GÜVENLİK = SSL, USERNAME / KULLANICIADI / HESAP = uzantısı ile birlikte office365 mail kullanıcı adınız (örnek This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.), PASSWORD / ŞİFRE = bu hesaba erişimde kullandığınız şifre bilgisi, olacak şekilde mobil cihazınızın ayar kısmına gerekli bilgileri girin.
  • IMAP için “IMAP Ayarı”: SERVER NAME / SUNUCU ADI = outlook.office365.com, PORT / BAĞLANTI NOKTASI = 993, ENCRYPTION / GÜVENLİK = SSL, USERNAME / KULLANICIADI / HESAP = uzantısı ile birlikte office365 mail kullanıcı adınız (örnek This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.), PASSWORD / ŞİFRE = bu hesaba erişimde kullandığınız şifre bilgisi, olacak şekilde mobil cihazınızın ayar kısmına gerekli bilgileri girin.
  • SMTP için “SMTP Ayarı”: SERVER NAME / SUNUCU ADI = smtp.office365.com, PORT / BAĞLANTI NOKTASI = 587, ENCRYPTION / GÜVENLİK = TLS, USERNAME / KULLANICIADI / HESAP = uzantısı ile birlikte office365 mail kullanıcı adınız (örnek This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.), PASSWORD / ŞİFRE = bu hesaba erişimde kullandığınız şifre bilgisi, olacak şekilde mobil cihazınızın ayar kısmına gerekli bilgileri girin.

 Android Cihazlar İçin Resimli Anlatım

 IOS Cihazlar İçin Resimli Anlatım

 NOT: İlgili Office365 Yardım Sayfasına Erişmek İçin Tılayınız

E-Posta Yardım Menüsü