1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç
Eski Mesajların Taşınması

 

Eski Sistemdeki Epostaların Yeni Eposta Sistemine (Office 365) Taşınması

  • Eposta sistemine giriş yapın ve “Outlook” yazan kısma tıklayın.
  • Daha sonra sağ üstte hesap resminizin yanında dişli şeklindeki ayarlar kısmına tıklayarak açılan menüden “seçenekler” bölümünü tıklayın
  • Açılan sayfada ilk seçenek olan “hesap” bölümü seçili iken “bağlı hesaplar” sekmesini seçin
  • Burada “+” (hesap ekle) simgesini tıklayın ve açılan pencerede üstte hesap adı olarak taşımak istediğiniz eposta adresini uzantısı ile birlikte yazın (örnek: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ) ve altına bu hesaba erişmek için kullandığınız şifreyi ekleyin daha sonra ileri kısmına tıklayın. Kullanıcı bilgilerinizi doğru yazmanız durumunda sistem eski mailinizdeki bütün eposta içeriğini yeni eposta kutunuza taşıyacaktır. Dilerseniz bu işlemi tekrarlayarak gmail, yahoo, yandex vb. hesaplarınızı da ekleyerek bütün epostalarınızı tek hesaptan yönetebilirsiniz.

*Not: Öğrencilerimiz bağlı hesap kısmına kullanıcı@eskimail.kastamonu.edu.tr yerine Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. girmelidir.

*Not: Gmail, yandex gibi hesapları bağlı hesap olarak eklemeden önce bu hesapların ayarlarında "POP3 aktarımına izin ver" vb. özellikleri etkinleştirmeniz gerekebilir

NOT: İlgili Office365 Yardım Sayfasına Erişmek İçin Tılayınız

E-Posta Yardım Menüsü

 Kastamonu Üniversitesi, 01 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla kurulmuş olup; şu an 13 fakülte, 2 enstitü, 3 yüksekokul ve 13 meslek yüksekokulu'ndan oluşmaktadır.