KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ E-POSTA SİSTEMİ

 

Kastamonu Üniversitesi E-Posta Sistemi Microsoft firmasının “Office 365 Eğitim” bulut uygulamasıdır.

 

Bu sistemin kullanıcılara sunduğu hizmetlerden bazıları:

Microsoft’un profesyonel anlamda hizmete sunduğu reklam içermeyen e-posta altyapısı (mail uzantısı @kastamonu.edu.tr olarak devam etmektedir, Microsoft gerekli altyapıyı ve teknik desteği sunmaktadır. Sistemin yönetimi, kişiselleştirilmesi gibi konular üniversitemizin yönetimi altındadır).

Her kullanıcı için 50 Gigabayt mail depo alanı,

Her kullanıcı için e-posta’da ek dosya gönderim miktarı 34 MB’dır.    

Her kullanıcı için kişisel ihtiyacı doğrultusunda kullanabileceği ve internet üzerinden dosya paylaşımına ve program kurulumu gerekmeksizin tarayıcıdan çevrimiçi word, excel vb. düzenlemeye imkân sağlayan 1 Terabayt OneDrive bulut alanı

Ücretsiz profesyonel uzaktan mesajlaşma, video konferans gibi çeşitli amaçlarla kullanılabilecek Office Lync hizmeti.

kastamonu.edu.tr uzantılı hesabınızı Microsoft hesabı olarak kullanabilme ve bu hesabı kullanarak Microsoft’un dünya çapında sunduğu çevrimiçi eğitim vb. pek çok ücretsiz hizmetten ek bir hesap açma ihtiyacı duymadan faydalanabilme

İsteğe bağlı, Türkçe ve diğer dünya dillerinde ara yüz ve yardım seçenekleri.

Ayrıca sunulan pek çok hizmet için: http://office.microsoft.com/tr-tr/academic/ , adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kullanıcılarımız e-posta ve diğer servislere “mail.kastamonu.edu.tr” adresindeki bağlantılar yardımıyla ulaşabilirler. Bu sayfadan hem personelimiz hem de öğrencilerimiz “GİRİŞ YAP” bağlantısına tıklayarak e-posta sistemine giriş yapılabilirler.  E-posta uzantıları “kullanıcı@kastamonu.edu.tr” ve “kullanıcı@ogr.kastamonu.edu.tr” şeklindedir.

 

Lütfen her türlü sorun, şikâyet ve önerileriniz için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.'ye e-posta atınız.

E-Posta Yardım Menüsü