1. Menüye atla
 2. İçeriği geç
 3. Alt bilgiyi geç




Duyurular

ULUSAL BOR ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ PROJE ÇAĞRISINA İLİŞKİN DAVET

SAVUNMA SANAYİ PROJE ÇAĞRISI
Savunma sanayine yönelik özgün proje fikri olan öğretim üyelerimizin projelerinin Savunma Bakanlığı ve sanayi kuruluşları tarafından desteklenmesi söz konusudur. Desteklenecek projelerin bütçelerinde şuan için bir sınır belirlenmemiştir. Proje fikri olan öğretim üyelerimiz bu desteklerden faydalanmak isterlerse, öngördükleri projelere ait tahmini bütçe ve proje ekibini belirten kısa özetlerini 19.03.2018 Pazartesi günümesai bitimine kadar koordinatörlüğümüze iletmeleri gerekmektedir.
Proje özetleri Rektörlük nezdinde değerlendirmeden geçecek olup desteklenmeye karar verilen projelere ait detaylı içerikler ayrıca istenecektir.
Öğretim üyelerimize önemle duyurulur.

 

BAP Koordinatörlüğü 2018 yılı Bilimsel Araştırma Projeleri Çağrısı

BAP Koordinatörlüğü tarafından 2018 yılı 1. Dönem Bilimsel Araştırma Projeleri Çağrısına çıkılacaktır. Başvuru yapmayı düşünen öğretim üyelerinin aşağıda yer alan 2018 yılı BAP Destekleme İlkeleri kriterlerini göz önünde bulundurarak, 1-30 Mart 2018 tarihleri arasında BAP OTOMASYON SİSTEMİ üzerinden projelerini giriş yapmaları gerekmektedir. 

 Bilimsel Araştırma Projeleri Bilgilendirme Sunumu 

   

2017 Yılı Hızlı Destek Proje Çağrısı başvuruları değerlendirilmiştir. Sonuçlar son Komisyon Kararında ilan edilmiştir.  

Yeni BAP Otomasyon Sistemimiz Kullanıma Açılmıştır. Web sitemizdeki BAP OTOMASYON GİRİŞİ linkine tıklanarak proje başvurusu yapabilecektir. Proje başvurusu yapabilmek için öncelikle "üye ol" bölümünden istenen bilgiler girildikten sonra kullanıcı adı ve şifre alınıp sisteme girilebilmektedir. Yazılım ilk kez kullanılacağından ilk aşamada ortaya çıkabilecek olası  sorunlar nedeniyle şimdiden anlayışınız için teşekkür ederiz.

Kalkınma Bakanlığı Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından "Araştırma Altyapısı Proje Çağrısı"na çıkılmıştır. Başvuru yapmayı düşünen üniversitemiz öğretim üyelerinin aşağıda yer alan ilgili yazıyı inceleyerek proje hazırlamaları gerekmektedir

Doğrudan Temin Onay Belgesi Hakkında: Üniversite genelinde resmi yazışmalarda EBYS sistemine geçildiğinden, artık proje yürütücülerinin onay belgesi alması için yapması gereken işlemlerde şu yol izlenecektir:

  1.        Proje yürütücüleri tarafından BAP birimine mal yada hizmet alım formu gönderilecektir
  2.        BAP birimi bu forma istinaden onay belgesini hazırlayıp proje yürücüsüne mail olarak gönderecektir
  3.        Proje yürütücüleri bu mailin çıktısını alıp, belgede görevli piyasa fiyat ar. gör.'lerine imzalatıp iki nüsha olarak BAP birimine ıslak imzalı olarak gönderecektir
  4.        BAP birimi bu formu EBYS sistemine kaydedecek ve giden sayısı alacaktır. Bunu da proje yürütücüsüne bildirecektir.
  5.        Lütfen bu işlemleri tamamlamadan firmalardan teklif alma sürecine başlamayınız

  Proje yürütücülerinin dikkatine ! Yapacağınız satınalmalarda ilgili firmalara ödeme yapılabilmesi için firmaların Kamu İhale Kurumu tarafından yasaklı olarak ilan edilmemesi gerekmektedir. Bu nedenle piyasa fiyat araştırması sonucu doğrudan teminin yapılacağı firmaya bu konunun sorularak teyidinin yapılması gerekmektedir. Aksi halde alım yapılmış olsa dahi firmaya ödeme yapılması mümkün olmayacaktır.  

 MALİ SÜREÇLER: Proje kapsamında yapılacak mal ve hizmet alımları ile yolluk ve yevmiye ödemeleri ile ilgili hususlar, PROJE UYGULAMA SÜRECİ başlığı altındaki bölümde detaylı olarak anlatılmıştır.              

   Proje kapsamında yapılacak satınalmaların faturaları şu şekilde kestirilmelidir: Fatura Bilgileri: Kastamonu Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı, Vergi No: 5270444266, proje numarası faturanın alt kısımında müsait bir yere yazılmalıdır

  Web sayfamızda Projeden yapılan yayınlar başlıklı bir bölüm açılmıştır. İsteyen öğretim elemanları yayın bilgilerini mail atarlarsa bu bölüme koyulacaktır. Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  

 

            

             

          

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilimsel Araştırma Projeleri Yönetimi Koordinatörlüğü