1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç
Etkinlikler Takvimi

Flat View
Yılı Gör
Aylık görünüm
Ayı Gör
Weekly View
Haftayı Gör
Daily View
Bugünü gör
Search
Arama

4. Uluslararası Türk Dünyası Turizm Sempozyumu

Başlama Perşembe, Temmuz 19, 2018 -  09:00
Bitiş Cumartesi, Temmuz 21, 2018 - 17:00
Ekleyen  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Tıklama Sayısı : 322

Günümüzde ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan önemi her geçen gün artmakta olan turizm, hızla büyümekte ve gelişmekte olan Türk Dünyası’nın da ileriye gitmesi açısından değerlendirilebilecek önemli bir güçtür. Turizmin Türk Dünyası’nın ilerlemesi ve bütünleşmesine sağlayabileceği katkıların yükseltilebilmesi noktasında konunun çok boyutlu olarak incelenmesi ve tartışılmasında yarar vardır. Buradan hareketle, Türk Dünyası’nda turizmin gelişme perspektiflerinin, sorunlarının ve çözümlerinin tartışılması amacıyla Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin başlattığı ve bu yıl da ev sahipliğinde; Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ve Kazakistan M. H. Dulati Taraz Devlet Üniversitesi, Kazakistan Yabancı Diller ve Mesleki Kariyer Üniversitesi işbirliği ile “Dördüncü Uluslararası Türk Dünyası Turizm Sempozyumu” düzenlenecektir. Bu kapsamda, turizm alanında somut projelerin geliştirilmesi, Türk Dünyası’nın bütünleşmesinde turizmden nasıl faydalanılabilineceğinin değerlendirilmesi ve Türk Dünyası’nın farklı coğrafyalarından gelen akademisyenlerin, araştırmacıların, uzmanların, sivil toplum örgütleri, kamu ve özel sektör temsilcilerinin bir araya gelerek ortak faydalar üretmelerini sağlamak sempozyumdan beklenen diğer çıktılardır.

Sempozyum Düzenleme Kurulu

 

Geri

 Kastamonu Üniversitesi, 01 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla kurulmuş olup; şu an 13 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul ve 13 meslek yüksekokulu'ndan oluşmaktadır.