aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

Kurulduğu 1973 yılından bugüne ilmi faaliyet yürütenlere maddi ve manevi destek sağlayan İlim Yayma Vakfı, sahip olduğu misyon ve vizyon perspektifi ile topluma fayda sağlayacak çalışmaları keşfetmek, teşvik etmek ve ülkemizin akademik alandaki yükselişine katkı sağlamak amacıyla “İlim Yayma Ödülleri” organizasyonunu hayata geçirmekten onur duymaktadır.

İlim Yayma Ödülleri’nde üç kategorideki (Büyük Ödül / Sosyal Bilimler / Mühendislik, Doğa ve Sağlık Bilimleri) çalışmalar değerlendirilerek; millilik bilincine sahip, toplum nezdinde etki oluşturan, ülkemize ve insanlığa katkı sağlayan çalışmalar ödüllendirilecektir. 21 Mayıs 2019 tarihinde başlayan İlim Yayma Ödülleri başvuruları 31 Temmuz 2019 tarihinde sona erecektir.  Verilmesi planlanan ödüllerin Türkiye için birçok açıdan ilkleri bünyesinde barındıran; en prestijli, en saygın “akademik ödül programı” niteliği taşıması amaçlanmaktadır.

Bilimin ve teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak, akademik çalışmalara öncülük eden nitelikli bilim insanlarını toplumumuza kazandırmak için hayata geçirilen “İlim Yayma Ödül Töreni” organizasyonunun ilki, Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilecek ve Türkiye’nin önde gelen isimlerinin katılımlarıyla ödüller sahiplerini bulacaktır.

Türkiye’deki akademik çalışmaları bir bütün olarak dikkate alarak, içlerinden en nitelikli olanların değerlendirileceği İlim Yayma Ödülleri’nin akademik camiada duyurulması için vereceğiniz her türlü destek ve katkı bizleri onurlandıracaktır.

Saygılarımızla,

İlim Yayma Vakfı

Son Duyurular