İktisadi Araştırmalar Vakfı olarak, üniversitelerinizde gerçekleştirilen çok değerli doktora ve master tez çalışmalarının unutulup kaybolmalarını önlemek, genç beyinleri ödüllendirmek ve yaşamlarına yeni bir başarı referansı eklemek için "İktisadi Araştırmalar Vakfı Ünal Aysal Ödülü" tez değerlendirme yarışmasının bu yıl 13.sünü tertiplemiş bulunmaktayız.İktisadi Araştırmalar Vakfı olarak, üniversitelerinizde gerçekleştirilen çok değerli doktora ve master tez çalışmalarının unutulup kaybolmalarını önlemek, genç beyinleri ödüllendirmek ve yaşamlarına yeni bir başarı referansı eklemek için "İktisadi Araştırmalar Vakfı Ünal Aysal Ödülü" tez değerlendirme yarışmasının bu yıl 13.sünü tertiplemiş bulunmaktayız.

Ayrıca, bilimsel araştırma yapacak kişileri teşvik etmek yeni ve özgün çalışmaları ödüllendirmek amacıyla da, Vakfımız kurucu üyesi ve 37 yıl Vakıf Başkanlığı yapan Prof. Dr. M. Orhan Dikmen anısına "Prof Dr. M. Orhan Dikmen Araştırma Ödülü" yarışmasının bu yıl 8. sini düzenlenmiş bulunmaktayız.

Yarışmanın bu yılki konusu "Küresel Ticarette Yeni Korumacılık: Ticaret Savaşlarının Dünya ve Türkiye Ekonomisine Yansımaları" dır.

19 Mayıs Cad. No: 3 Golden Plaza Kat: 8 34360 Şişli / İSTANBUL • Tel: (0212) 233 21 07 (pbx) Fax: (0212) 233 21 96 • e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. www.iav.org.tr

2017 yılında düzenlenen yarışmada dereceye giren eserler kitap halinde bastırılmış olup Üniversitemiz kütüphanesine konulmuştur.