aday ogrenci mobil

2-5 Eylül 2020 tarihleri arasında İzmit Körfez TOSFED Pistinde gerçekleştirilen TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektromobil Araç Yarışlarında 4 Eylül 2020 Cuma ve 5 Eylül 2020 Cumartesi günü 2 etapta tamamlanan yarış sonunda 48 takım arasında Üniversitemizi ve Şehrimizi temsil eden “Şerife Bacı’nın Torunları” takımımız “Atabeygazi” aracımızla yarışmayı 5. olarak tamamladı.

6 Eylül 2020 Pazar günü İstanbul Park’ta gerçekleştirilen gösteri sürüşlerinden sonra ise ödül töreni gerçekleştirildi. Ödül törenine katılan İstanbul Park’ta Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya ve TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan Mandal ziyaret ederek başarısından dolayı takımımıza tebriklerini iletti.

Geçtiğimiz yıl ilk kez katılım göstermesine rağmen Üniversitemize 2 ödülle dönen takımımız, bu sene de aynı başarıyı göstererek 2 ödül kazandı. Tamamen kendi tasarımı olan elektrik motoru ve yerleşik şarj birimi ünitelerinin yerli olarak kabul edilmesi nedeniyle “Yerli Ürün Teşvik Ödülü” kazanan takımımız ayrıca “Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ”nün de sahibi oldu. Takımımız ödülünü TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’dan aldı.

Kastamonu Üniversitesi olarak Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında Üniversitemizi temsil eden Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrenci ve akademisyenlerinden oluşan "Şerife Bacı’nın Torunları" takımını tebrik ediyor, yerli ürünlerin geliştirilmesi noktasında Kastamonu Üniversitesi ve Şehrimiz adına gösterdikleri hizmet ve çalışmalar için teşekkür ediyoruz.