aday ogrenci mobil

Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Özel Yetenek Sınavı başladı.

25-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılan ve 4 gün sürecek olan Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Özel Yetenek Sınavı Emin Baydil Spor Tesislerinde başladı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında önceki yıllardan farklı olarak bu yıl fiziksel mesafe kuralına uygun olarak düzenlenen alanda adaylar, kayıt işlemlerini tamamlamadan önce randevulu sistem ile ateş ölçümü ve maske dağıtımı yapıldıktan sonra her bir saatte 30 kişi alınacak şekilde sınav alanına alınıyor.

Tedbirler kapsamında ayrıca, alanda görevli personelinde fiziksel mesafe kuralına uygun olarak maske ve dezenfektan ile korunmaları sağlanıyor.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü için ilk 800.000, Spor Yöneticiliği bölümü için ilk 1.000.000, Antrenörlük bölümü için TYT den 190 şartı arandığı toplamda 220 öğrencinin alınacağı yetenek sınavında adaylar, önceki yıllardan farklı olarak önlemler kapsamında bu yıl 1. aşama olarak yapılan branş sınavlarının kaldırıldığı yerine sportif özgeçmiş puanlamasının getirildiği sistemle sınavın 2. aşamasına kabul ediliyor.

2. aşama sınavında başarılı olan adaylar; branş ve bölüm kontenjanlarına göre sıralanacaklar ve bölüm tercihleri doğrultusunda Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na yerleştirilecek.