Avrasya Yükseköğretim Zirvesi (EURIE) kapsamında bu yıl 5’incisi düzenlenen Imagine Tomorrow 2020 Uluslararası Girişimcilik ve İnovasyon Etkinliğinde Üniversitemiz KÜBİG TTO ve Kastamonu Teknokent A.Ş. markalarıyla yer aldı.

Yaklaşık 100 start-up firması ve 400 girişimciyi buluşturan etkinlikte girişimciler, 20'den fazla yatırım fonuyla bir araya gelerek proje ve iş fikirlerini hayata geçirme fırsatı buldu. Etkinlikte Genç Girişimcilik kategorisi için başarılı bulunan 20 girişimci projelerini görücüye çıkardı.

Etkinlikte Kastamonu Teknokent’in ile KÜBİG TTO’nun kuruluş aşamaları ve şirketleşmesi ve hedefleri kamu-üniversite-sanayi işbirliği ile işbirliğini daha verimli hale getirerek şehrimize ve ülkemize sağlayacağı katkılar, Kastamonu Teknokent’te yer almak isteyen Akademisyen, Girişimci, Ar Ge firması ve diğer proje başvuruları için yapması gerekenler, Ormancılık ve Tabiat Turizmi alanında ihtisas üniversitesi olan Üniversitemizin yaptığı çalışmalar hakkında ziyaretçilere bilgiler verildi.

 

Son Haberler