“Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında ihtisas üniversitesi seçilen yükseköğretim kurumlarının kurumlarını ziyaret ve faaliyet performanslarını izleme toplantılarının ikincisi 29 Mart 2019 Cuma günü Uşak Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın iştirak etti.

Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa; Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Proje Yürütme Komitesi Başkanı Tolga Balcı ve Proje Koordinatörü Cihan Cenk Çiçek, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Daire Başkanı Ahmet Şimşek ve Uzman Tuğba Deniz, Zafer Kalkınma Ajansı Uşak Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Osman Köprücüoğlu, ihtisas üniversitelerinin rektör yardımcıları, koordinatörler ve akademisyenler katıldı.

Programın ilk oturumunda Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Savaş, Deri, Tekstil ve Seramik alanlarında ihtisaslaşma için yürütülen çalışmaları ve projeleri Üniversitenin yaptığı çalışmaları anlattı. İkinci oturumda ise Tarım ve Jeotermal alanlarında ihtisaslaşan, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin çalışmaları ve projeleri hakkında Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Program, üniversitelerin ihtisaslaşma çalışmalarındaki performans göstergelerinin değerlendirildiği toplantının ardından sona erdi.