Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Tosya'nın Sınav Merkezi ilan edilmesinden sonra Üniversitemiz Tosya Meslek Yüksekokulu bünyesinde ÖSYM Sınav Merkezi ve Koordinatörlüğü Bürosu'nun açılışı yapıldı.

Açılış merasimin Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin ve ilçe protokolü iştirak etti.

Açılış merasiminde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; “Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin Tosya’da Sınav Merkezi ve Koordinatörlüğü açılışına hoş geldiniz. Bu hususta emeği geçen Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’e Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin’e Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı ’ya teşekkür ediyoruz. Devamlı suretle Üniversitemizden talepte bulundular, takip ettiler. Israrları netice verdi. ÖSYM Başkanlığı ile hem resmi yazışmalar ve şifahen görüşerek bu hususu talep ettik ve netice aldık. Tosya’mız bu idarecilerimizin kıymetini bilirse güzel olur.

Bundan sonra inşallah Kastamonu’da veya diğer vilayetlerimizde nasıl ÖSYM’nin imtihanları yapılıyor ise aynı şekilde yapıldığı merkez oldu. Bu yıl itibari ile ilk defa olmasına rağmen Haziran ayında yapılacak olan üniversite imtihanlarında 1017 kişi burada sınavlara girmek için müracaat etmiş. Haberdar oldukça yakın çevrelerden olmak üzere daha fazla talep olacaktır. Bundan sonra sadece üniversite giriş imtihanı değil ÖSYM’nin yaptığı bütün imtihanlarda burada yapılabilecektir. Tosya’ya hayırlı ve uğurlu olsun. “ dedi.

Tosya ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlüğünü, Üniversitemiz Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı yürütecek.