Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği 3/C sınıfı talebeleri Dr. Öğretim Üyesi Yudum Kırmızı öncülüğünde Topluma Hizmet Uygulamaları kapsamında tertiplemiş olduğu “Kastamonu’dan Kars’a Gönül Kitabı-Okumayan Kalmasın Projesi” Kars’ta tamamlandı.

Üniversitemiz okul öncesi öğretmenliği bölümü mezunu Ayşe Sütlüoğlu’nun yardım isteği üzerine tertiplenen proje ile toplanan malzemeler Kars-Arpaçay-Büyükçatma Köyü’ne teslim edildi. İhtiyaç fazlası olanlar ise civardaki diğer üç okula ve köy sakinlerine dağıtıldı.

Üniversitemiz talebeleri Arpaçay Milli Eğitim Müdürü Metin Avcı tarafından ağırlanarak, Çıldır Gölü, Anı Harabeleri, Kars şehri merkezine geziler tertipledi. Gezi sonrası proje Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşü ile sonlandırıldı.

Öğretim Görevlisi Mücahit Zafer Ağ ve Dr. Öğretim Üyesi Gülten Küçükbasmacı’nın eşliğinde 28 kişilik talebe grubu Kars ve çevresini tanımış tarihi ve kültürel yerlerini gezmiş oldu. Üniversitemiz ile Arpaçay Milli Eğitim Müdürlüğünün müşterek yürüttüğü projede emeği geçenleri tebrik ederiz.

 

Son Haberler