Üniversitemiz Sosyal Bilgiler Öğretmenliği talebeleri ve akademisyenleri tarafından Topluma Hizmet Uygulaması dersi kapsamında toplanan yaklaşık 1000 adet kitap Tosya Kaymakamlığı tarafından başlatılan "Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın" ve "Okuyan bir Tosya hayalim var" kampanyalarına destek olması amacıyla Tosya Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Şehit Tank Onbaşı Engin Abay Kütüphanesine bağışlandı. 

Tosya Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ki kütüphaneye topladıkları kitapları bağışlayan talebelerimiz, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, Tosya Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı ile Üniversitemiz akademik ve idari personeli, Tosya Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi personeli ile talebeleri birlikte bin kitabı kütüphane raflarına yerleştirdi.

‘Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın’ ve ‘Okuyan bir Tosya hayalim var’ kampanyasını başlatan Kaymakam Deniz Pişkin’e örnek idareciliğinden dolayı ve talebelerimize güzel bir rehber oldukları için teşekkürlerini ileterek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın yaptığı açıklamada; “Hocalarımız ve talebelerimiz güzel bir hizmet yapmışlar. Hem hocalarımıza ve Eğitim Fakültemizin Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Programı talebelerimizi de tebrik ediyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını mübarek kılsın. 1000 kitap hem hacim olarak hem de hizmet olarak büyük bir hizmettir. Hizmet ideallerinin hayat boyu devam etmesini temenni ediyoruz. Okulumuza hayırlı uğurlu olsun. Onlar için de güzel bir hizmet olsun. Çocuklarımızda okusun faydalansın. Güzel bir faaliyet emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin yaptığı açıklamada; “Bu kapsamda kütüphanesi olmayan okullara kütüphane yapıyoruz. Burasıda kütüphane yaptığımız 7. Okulumuz. Her kütüphanemize de bir şehidimizin ismini veriyoruz. Burada Şehit Tank Onbaşı Engin Abay’ın adını verdik. Kütüphanemizin kitap olarak eksiği vardı. Açılışa hazırlanması açısından bu kitap takviyesi bizleri çok sevindirdi. Teşekkür ediyoruz.” dedi.

Konuşmalarının ardından 'Okuyan bir Tosya hayalim var' kampanyası kapsamında katılımcılar 20 dakika boyunca Tosya Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi talebeleri ile birlikte kitap okudu.

Kaymakam Deniz Pişkin'in başlattığı kampanyaya destek veren akademisyenler ile talebelerimizin desteklerini yerinde görmek için Tosya'da bulunduklarını belirten  ve Kaymakam Pişkin'e çalışmalarından dolayı teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Aydın, şunları söyledi: "Kendilerini tebrik ediyoruz. Çünkü çok önemli bir boşluğu doldurma hususunda kampanya başlatmışlar. Okuma ve değerlendirme alışkanlığını kaybetmemiz gelecek nesillerimiz için aslında tehlike arz ediyor ve muhakememizi de yok ediyor. Çok güzel bir aktivite ve iyi bir çalışma. Kaymakamımızın daha çok çalışmaları var. Bunları basın ve değişik şekillerde takip ediyoruz. Kendisi örnek bir idareci. Bu hususta her türlü iltifat ve taltife layık olduğunu da söylemek istiyorum. Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı ve sosyal bilgiler öğretmenliği hocalarımız bu kampanyaya katkıda bulundu." dedi.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’de "Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın" ve "Okuyan bir Tosya hayalim var" kampanyalarına Üniversitemizin çok büyük bir destek sunduğunu anlattı.

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin ise Tosya Kaymakamı Pişkin'i başlattığı kampanya dolayısıyla kutladı. Emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Son Haberler