Üniversitemizde 26 Mart 2018 tarihinde Ahmet Yesevi Konferans salonunda Şef Dr. Öğr. Üyesi Sıtkı Akarsu yönetiminde Üniversitemiz Akademik Korosu tarafından ‘Öğretmenler Günü Türk Halk Müziği’ adlı konser tertiplendi.

Programa Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, eşi hanımefendi Selma Aydın, Akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz teşrif etti. Şef Dr. Öğr. Üyesi Sıtkı Akarsu yönetiminde Türk Halk Müziklerinden eserler seslendiren akademisyenlerimiz dinleyicilere güzel anlar yaşattı.

Konserin sonunda dinleyicilere teşekkür eden Şef Dr. Öğr. Üyesi Sıtkı Akarsu; “Çok kıymetli hocalarım, geçen dönem itibari ile bu koroyu oluşturduk ve çalışmalara başladık. Hocalarımız büyük fedakârlık göstererek bu koroya iştirak ettiler. Onların sayesinde bu koroyu bugünlere getirebildik. Öncelikle onlara çok teşekkür ediyorum. Bizim cefamızı çok çekip her programda yanımızda olan Eğitim Fakültemizin Müzik Öğretmenliği Bölümünün çok kıymetli öğrencilerine yine çok teşekkür ederim. Nasip olursa bu etkinliklerimizi akademik koro olarak her dönemde devam ettirmeye çalışacağız. Bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum.” dedi

Program sonunda Dr. Öğr. Üyesi Sıtkı Akarsu’ya Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın tarafından çiçek takdim edildi.

 

Son Haberler