Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti Faaliyetleri kapsamında PTT Genel Müdürlüğünün katkılarıyla İlimizde açılan Türk Dünyasına ait ülkelerin kullandığı pullardan oluşan 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti Pul Sergisi’nin açılışına iştirak etti.

Sergide Türkiye, Türkmenistan, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kırgızistan ve Özbekistan ülkelerinin şuanda kullandığı ve geçmişte kullandıkları pullar sergilendi. Türkiye ile birlikte Türk Dünyasına ait 7 ülkenin posta ve haberleşme alanında kullanmış olduğu pullar, Türk Dünyası Kültür Başkenti Pul Sergisi açılışında sergilenmeye başladı.

Serginin açılışına Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğd, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, PTT Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Karaca, KKTC Posta Dairesi Müdürü Söğüda Tabak, Azerbaycan’dan Azermarka Direktörü Leyla Gülaliyeva ve çok sayıda davetli iştirak etti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından pul sergisinin açılışı yapıldı.

 

 

Son Haberler