Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında Üniversitemiz ve Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası arasında sanayi odaklı lisansüstü tez işbirliği mutabakatı imzalandı.

Rektörlük binasında imzalanan protokol kapsamında, sanayi ve diğer işletmelerde çalışan üniversite mezunları Üniversitemizde yüksek lisans ve doktora yapmaya teşvik edilecek. Hazırlanacak araştırmalar ve tezler de Kastamonu'daki işletmelerin problemlerini çözmeye ve işletmeleri geliştirmeye yönelik olacak.

İmza merasimine Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Cafer Açıkel, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KUSİ) Kastamonu İl Temsilcisi Prof. Dr. Saim Ateş, Doç. Dr. Orhan Kandemir iştirak etti.

İmza merasiminde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; “Kastamonu Üniversitesi ve Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) arasında bugün bir protokol imzalayacağız. Sanayi merkezli lisansüstü tez iş birliği mutabakatı yapılacak. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimleri olacak. Kastamonu’daki işletmelerimizde ve tesislerimizde sanayi ve diğer işletmelerimizdeki üniversite mezunları, idarecilerimiz Kastamonu Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora yapmaya teşvik edilecek. Yüksek lisans ve doktora tesisleri Kastamonu’daki işletmelerimizin ihtiyaçları karşılanması yönünde olacak. Onlara yol gösterecek, kılavuz gösterecek bilgilerin araştırması yönünde olacak. Hazırlanacak olan tezler tamamen Kastamonu’daki işletmelerimizi çözme yolunda olacaktır. Faaliyetler dâhilinde proje pazarlarını organize edip kuracağız. Proje pazarı faaliyeti yapılacaktır. Projelerin takdimi, sunulması, görülmesi sağlanmış olacaktır. Protokolümüzün hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Kastamonu Üniversite Sanayi İşbirliği İl Temsilcisi Saim Ateş’e de teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu konuşmasında; “Önümüzdeki süreç 2023 hedeflerinin var olduğu bir süreçtir. Bu süreç içinde gelecek  nesillerden, taze bilgilerden ve yeni teknoloji ürünlerinden faydalanarak, AR-GE sistemlerini oluşturarak iş dünyamıza ve bizlere verilecek katkıdan dolayı Kastamonu Üniversitesi’ne teşekkür ediyoruz. Gelişen ülkeler teknolojiyi öğreniyorlar.  Gelişmekte de hızla ileri bir süreç atlıyorlar. İnşallah faydalı olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından Üniversitemiz ile Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Son Haberler