İlimiz Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı'nı tamamlayarak diplomalarını aldı.

Rektörlük makamında tertiplenen merasime, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sezgin Ayan, Prof. Dr. Ali Rafet Özkan, Prof. Dr. Ayhan Biber, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Demirel ile Rektör Danışmanı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. S. Tunay Kamer iştirak etti. Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve İl Başkanı Doğan Ünlü'ye yüksek lisans diplomaları Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın tarafından tevdi edildi.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a diplomasını veren Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; “Hocalarımızdan Başkan Beyin derslerinde çok dikkatli, çok çalışkan olduğunu duyduk. Diplomasını vermekte bize nasip oldu. Sosyal Bilimler Enstitümüzün Siyaset Bilimler ve Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı’ndan Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı’ndan Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Babaş mezun oldu. Diploması kendisine, ailesine ve üniversitemize hayırlı olsun. Kariyerlerinin devamını diliyoruz.” dedi.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş; “Kastamonu Üniversitemizde böyle bir yüksek lisansı gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Başta Sayın Dekanımız olmak üzere bütün öğretim görevlilerine Sayın Rektörümüze teşekkür ediyorum. Eğitimin yaşı yoktur. Memuriyet hayatımda hep bilgi almak adına uğraştım. Bu da bize büyük faydalar sağladı. Hem çağın teknolojisine ayak uydurmak, hem bilimsel verileri öğrenmek hem de iş hayatımızdaki bütün öğrenilmesi gerekenleri öğrenebilmek için devamlı okumak lazım. Onun için Kastamonu Üniversitesi bizim için büyük şans oldu. ”dedi.

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü'ye de diplomasını vererek tebrik eden Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; “AK Parti Kastamonu İl Başkanımız Doğan Ünlü, kendi alanı üzerine yüksek lisansı tamamladı. İnşallah diğer siyasetçilere de örnek olur. Siyasi yaparken, siyasetin ilmini yapmak hem memlekete hem de insanımızın kendisine katkı sağlar ve fayda getirir. İl Başkanımızı da tebrik ediyoruz.  Kendi mesleğin sadece pratiğine değil, derinliğine ve ilmine girmiştir. Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimler ve Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans programından mezun alan AK Parti İl Başkanımız Ünlü’yü tebrik ediyoruz.” dedi.

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü; “Üniversiteden Kamu Yönetimi mezunuyum. Devamında ise yüksek lisans eğitimimi, bağrımıza bastığımız ve Kastamonu’nun medarı iftarı olan üniversitemizden mezun olduğum için gurur duyuyorum. Rektörümüze, dekanımıza, üniversite çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz ve eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz. Üniversitemizin gelecekte daha iyi yerlerde olmasını temenni ediyorum. Üniversitemizin her zaman yanındayız. Yeni eğitim- öğretim yılının da hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Merasim programı fotoğraf çekiminin ardından son buldu.