Üniversitemiz tarafından TSK Mehmetçik Vakfı’na yapılan bağıştan dolayı TSK Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilcisi Bülent Uzun ve Gayrimenkul ve Bağış İşlemleri Uzmanı Orçun Çelik Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’a şilt ve berat takdim etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın şilt ve berat takdim merasiminde yaptığı konuşmada; “Üniversitemizden Mehmetçik Vakfımıza nakdi bağış yapılmıştı. Bunun şiltini ve beratını Üniversitemize takdim ettiler. Bizde Üniversitemiz adına aldık ve kabul ettik. Mehmetçik Vakfımızın bazı işlerinde kullanılmak üzere yardım olduysa bu bizi bir nebze sevindirir. İnşallah Üniversitemizden bağışlarımızın devamı da gelecektir. Öncelikle vakfımıza ve temsil ettiği yüce ordumuza muzafferiyetler ve muvaffakiyetler diliyoruz. Berat ve şilt düşünmeleri, kadirşinaslık yapmaları bizi memnun etti. Kendilerine teşekkür ediyoruz. “ dedi.

TSK Mehmetçik Vakfı adına konuşan TSK Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilcisi Emekli Albay Bülent Uzun; “Vakfımız vatani görevini yaparken şehit olan, gazi olan Mehmetçiklerimize ekonomik yardım aynı zamanda sosyal yardım yapmak üzere kurulmuş bir vakıftır. Ben Sayın Rektörüme yapmış oldukları bağıştan dolayı tüm Mehmetçikler adına şükranlarımı sunuyorum. Vakıf olarak 8000 kişiye yaklaşık 8 Milyon TL bağış yapmaktayız. Üniversitemize de bu bağışa katkı sundukları için çok teşekkür ediyoruz. “ dedi.

Konuşmaların ardından Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’a şilt ve berat takdimi yapıldı.