Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ev sahipliğinde tertiplenen Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği toplantısına iştirak etti.

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın,  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun,  Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kocaeli Üniversitesi Rektörü, Saadettin Hülagü ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı tertiplenen toplantıda bir araya geldi.

Toplantı öncesi tüm konuklarına hoş geldiniz diyerek toplantıyı başlatan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, “Daha evvel mutat olarak yapılan toplantıları, yeniden başlatalım istedik. Yakın üniversiteler olarak tanışıklığımızı daha da artırmak ve işbirliğimizi geliştirmek, güçlü ve zayıf yönlerimizin tespiti ile sorunları ortak bir platformda çözüme kavuşturmak temel amacımız. Toplantımızı teşrif eden kıymetli hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas da konuşmalarında, yeni kurulan kalite kurulu ve çalışma standartları ile alakalı bölgesel olarak üniversitelerde toplantılar düzenlendiğini belirterek “Üniversitelerimizi iç kalite güvencesi anlamında yaptıkları çalışmaları değerlendirmek ve programların akreditasyonları üzerine yoğunlaşıyoruz. Süreçler hakkında üniversitelerimizi bilgilendiriyoruz. Bu vesile ile de değerli hocalarımızı bir araya getiren Rektörümüze çok teşekkür ediyorum.” dedi

Prof. Dr. Muzaffer Elmas, toplantıda kalite kurulu hakkında sunum gerçekleştirirken, konuk rektörler üniversitelerin ortak çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda ayrıca Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği Dönem Başkanlığını yürüten Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, dönem başkanlığını Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’ya oy birliği ile devretti.

Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği toplantısı, hediye takdimlerinin ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.