Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü 2. sınıf talebeleri tarafından tertiplenen, başta 15 Temmuz darbe girişimi, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı olmak üzere vatan için can veren bütün şehitlerimizin anısına ‘Şehitlik ve Vatan Sergisi’nin açılışı yapıldı.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cengiz Şahin serginin açılışında yaptığı konuşmada;  "Öğrenci arkadaşlarımız bu sergiyi vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi anmak için düzenlemiştir. Aynı zamanda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı da kutlamak için düzenlenen sergide öğrencilerimiz vatan ve şehitlik kavramlarını kendi yorumları ile çalışmışlardır." dedi.

Ziyaretçilerin 4 gün açık kalacak sergide talebelerimizin çalışmalarını görebileceğini belirten Dr. Öğr. Üyesi Cengiz Şahin; "Sergide grafik tasarım bölümü öğrencilerinin şehitlik ve vatan konularındaki yorumları yer almaktadır. Öğrencilerimizi bu anlamlı çalışmalarından dolayı kutluyorum." şeklinde konuştu.

Serginin açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Belediye Başkan Vekili Eşref Can, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Özbek ile İl Sağlık Müdürü, Dr. Sadettin Yazı, gazilerimiz, akademisyenler ve talebelerimiz iştirak etti.

 

Son Haberler