Üniversitemiz tarafından tertiplenen ‘Kırgız Münevverlerine Yönelik Ata-Beyit Katliamı Anma’ Programında konferans verecek olan Kırgız Milli Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Kırgız Milli Güvenlik Teşkilatı EskiBaşkanı Bolotbek Abdurahmanov, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ile görüştü.

Rektörlük Binasında yapılan görüşmede konuşan Kırgız Miili Güvenlik Teşkilatı Eski Başkanı Bolotbek Abdurrahmanov; “Sizin gibi değerli insanlarla tanışmaktan dolayı büyük heyecan ve memnuniyet duydum. Öğrencilerimiz bünyenizde okuyor ve onları yerinde görmüş olmak bizi çok memnun etti.” dedi.

Kırgızistanlı kardeşlerimizle Gönül bağımız ve her türlü irtibatımız kıyamete kadar devam edecektir. Biz birbirimiz için varız ve birbirimiz için her türlü fedakârlığı yaparız. Bizim Üniversitemiz Türk Dünyası Üniversitesi diyebiliriz ve Kırgızistan’da da en bilinen üniversitelerdeniz. Sizlere hep Belirttiğimiz gibi Türkiye sizin memleketiniz Kastamonu evinizdir. Bizde Kırgızistan’a Geldiğimiz zaman huzur buluyoruz biraz görüşemesek hemen hasret çekiyoruz. Burada Kırgızistan’dan Türk dünyasından öğrencilerimiz okuyor bu bizi memnun ediyor. Hepsini size hizmet eder halde yetiştirip memleketlerine yolluyoruz. Evinize memleketinize tekrar hoş geldiniz şeref verdiniz. Kırgızistan’ın Narın İlinde bulunan iş adamlarımızı ve idarecilerimizi Kastamonu’ya getirdik. İnşallah gelecekte daha güzel işleri birlikte yapacağız.“  dedi.

Görüşme karşılıklı hediye takdimi ve Üniversitemiz şeref defterinin imzalanmasının ardından son buldu.

 kirgiz milli1

kirgiz milli2

kirgiz milli3

Son Haberler