Üniversitemiz, Kafkasya Üniversiteler Birliği tarafından Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 31 Mart – 1 Nisan 2018 tarihlerinde tertiplenen KUNİB 7. Eğitim Fuarı’nda tanıtıldı. Üniversitemizin standın büyük ilgiyle karşılandığı fuar programına Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Turizm Fakültesi Dekanı Saim Ateş ve beraberindeki talebemiz fuara iştirak etti.Üniversitemiz, Kafkasya Üniversiteler Birliği tarafından Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 31 Mart – 1 Nisan 2018 tarihlerinde tertiplenen KUNİB 7. Eğitim Fuarı’nda tanıtıldı. Üniversitemizin standın büyük ilgiyle karşılandığı fuar programına Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Turizm Fakültesi Dekanı Saim Ateş ve beraberindeki talebemiz fuara iştirak etti.


Kafkasya Üniversiteler Birliği’ne üye üniversitelerin eğitim olanaklarının tanıtıldığı organizasyona Türkiye Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Ülkemizden 8 Üniversitenin rektörü, üniversite yöneticileri, akademisyenler, sivil toplum kurulusu temsilcileri ve talebeler katıldı. Ülkemizden 11, Azerbaycan’dan 6 olmak üzere toplam 17 üniversite fuara katılım sağladı.


Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Bakü Temasları ve Kafkasya Üniversiteler Birliği Fuarı çerçevesinde Azerbaycan Meclis Eğitim Komite Başkanı Ord. Prof. Dr. İsa Habibeyli ve Kafkasya Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ile bir araya geldi. Bakü Temasları kapsamında heyetle birlikte Hazar Üniversitesi ve Avrasya Üniversitesini ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın programın devamında Ülkemizin Bakü Büyükelçiliği ve Azerbaycan-Türk şehitliğini ziyaret etti.


Bakü Temasları kapsamında ayrıca Üniversitemiz ve Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi ile Akademik işbirliği protokolü imzaladı.

Son Haberler