Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı 16 Mart 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında konuşan İŞKUR İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı “Üniversiteden mezun olarak genç işgücü piyasasına dâhil olan arkadaşlarımızı ne kadar erken istihdama yönlendirirsek biz kurum olarak o kadar rahatlıyoruz. Sizler Kastamonu Üniversitesi olarak mesleğin önemi konusunda, iş arama, farkındalık ve özgüven konusunda öğrencilerinize Akademik eğitim veriyorsunuz, biz de onları iş hayatına hazırlamak üzere çeşitli eğitim programları düzenliyoruz. Bununla ilgili bir hizmet noktamız var ve daha fazla hizmet noktası açarak bu imkanları geliştirmek istiyoruz.” dedi.

Konuşmalarında Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın “ İŞKUR İl Müdürümüze ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Beraber çalışma arzularının olduğunu görüyoruz. Bu, bizim için çok memnuniyet verici ve biz de kendileri ile beraber çalışmak istiyoruz. İŞKUR’umuzun Üniversitemizde şu anda bir irtibat noktası var. Bunları arttırmanın yolunu beraberce İnşallah beraber çalışarak bulacağız. Böylelikle Üniversiteden mezun ettiğimiz gençlerimizin istihdamını hep birlikte sağlayacağız. Gençlerimizin istihdamı için beraber el ele çalışacağız ve bunu da inşallah pekiştireceğiz.” dedi.

Ziyaret esnasında ayrıca Nisan ayının ilk haftasında İŞKUR ve Üniversitemiz tarafından müşterek düzenlenmesi planlanan “Kariyer günü” programı hakkında da istişarede bulunuldu.

Ziyaret fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.