aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, 14 Ocak 2017 tarihinde Belediye Toplantı Salonu’nda düzenlenen Müstakil Sanayici ve İşadamları (MUSİAD) Kastamonu Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu Toplantısına katıldı.

Toplantıda konuşan Rektörümüz Aydın "Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği kurulduğunda belki üye bulmakta zorlanan bir kuruluştu ama bugün üye olmak için yarış edilen bir kuruluş haline geldi. Bu, Türkiye’de millileşme yönünde değişimin bir işaretidir. Türkiye hızla millileştiği ölçüde, dışarıdan taarruz, tecavüz ve saldırma da artıyor. Bu geçmişte de böyleydi, bugün de böyle, gelecekte de böyle olacak. Düşman her zaman düşmanlığını yapar; bize düşen ise düşmana karşı çareyi bulmaktır. Geçmişte atalarımız buldu bugün de biz bulacağız ve inşallah her türlü kaosun üstesinden geleceğiz. Zor dönemden geçiyoruz deniyor; doğrudur ama geçmişte çok büyük zorluklardan geçti bu devlet, bu millet bugünleri de çok yakın bir gelecekte aşacaktır. Elbette dünyadaki gelişmeler bunları körüklemektedir.  Bizim önümüze zaman zaman bu fırsatlar geçer. Fırsatları değerlendirebilirsek bir adım öteye geçeriz. 1990’larda bizim önümüze Türk Birliği kurma fırsatı doğdu ama Türkiye buna hazır değildi ve o fırsat 30 sene geriye attı. Bugün İslam Birliği’ne çok yakınız ve bu fırsatlar değerlendirilmektedir. Biz gittiğimiz, gördüğümüz yerlerde bizzat yaşamaktayız: İslam memleketlerinde nereye gitsek ‘Biz her işimizi Türkiye’nin liderliğinde yapmak istiyoruz.’ sözünü üst idareciler tarafından bizzat duyuyoruz. Dünyada, İslam Birliğine bu kadar yakın olduğumuz için demin söylediğimiz düşman taarruz ve tecavüzleri de artmaktadır. Muhakkak suretle Allah hükmünü tamamlayacaktır, bizim istediğimiz olacaktır. Yeter ki biz samimi olalım ve beraber olalım. Başka hiçbir şeye ihtiyaç yoktur. MUSİAD olarak sizler ve üretmesi lazım gelen insanlarımız, hep birlikte üretmek mecburiyetindeyiz. Üretirsek ne ekonomik kriz kalır, ne sosyal kriz kalır, ne de siyasi kriz kalır. Üretmek birçok şeyin başıdır. İnşallah MUSİAD Kastamonu’da beraber bir Holding kurmayı düşünüyor. Çok güzel bir şey, bizim geçmişte ihmal ettiğimiz bir şeydir. Gelişmekte hızlı giden illerimiz Çorum çok yakınımızdadır. Denizli, Maraş, Antep gibi misalleri vardır. Oralarda bizzat gördüğümüz şudur: İnsanların birbirine güvenerek beraber iş yapmak üzere yola çıkması. Bu işin temel sırrı budur. İnşallah Kastamonu’da da bu olacaktır. Biz bugünkü genel kurul toplantımızı bu işin fitilinin ateşlenmesini sayıyoruz. Genel kurulunuz hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz." dedi.

MUSİAD Kastamonu Şubesi, 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı programı konuşmalar ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

 

Son Haberler