Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN, Anadolu Ajansının (AA) "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katılarak "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerindeki fotoğraflar arasından 3 eser için oykullandı.

Haber kategorisinde Beha El- Halebinin çektiği “Rus Saldırılarında ölen çocuklar” adlı fotoğrafı seçti. Yaşam kategorisindeki fotoğrafları da inceleyen Rektörümüz Aydın, Cem Genco'nun, Suriye'de atılan varil bombası nedeniyle iki bacağını, gözlerini ve işitme yetisini kaybeden Mamun Halid Nasır'ın 5 yaşındaki kızı ile çektiği “Gözyaşı’nın babası için çağrısı karşılık buldu” fotoğrafını seçti. Spor kategorisinde ise Berk Özkan'ın "Hakeme Kırmızı Kart" eserini seçti.

Rektörümüz Aydın, Anadolu Ajansının (AA) “Yılın Fotoğrafları” oylamasında fotoğrafları seçerken şunları ifade etti. “Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğümüz tarafından fotoğraf yarışmasının düzenlenmesi çok güzel düşünülmüş bir faaliyettir. Gördüğümüz fotoğrafların hepsi orijinal ve hepsi birbirinden güzel fotoğraflardır. Hatta oy verirken insan 3-4 tanesine birden oy vermeyi istiyor ama neticesinde bir tanesini seçebiliyoruz. Yaşam, spor ve haber dalında 3 kategoride fotoğraflara oyumuzu kullandık. Fotoğraflar arasında içimizi burkan fotoğraflar, bunun yanında spor gibi neşeli fotoğraflarda vardı. Diğer kategorilerde de neşeli fotoğraflar vardı. Neticesinde bizi en çok tesir altında bırakan fotoğrafı oylamak mecburiyetinde kalıyoruz. Hepsi birbirinden güzel bu fotoğrafların güzelliğini ve orijinalliğini değerlendirirken bizi çok tesir altında bırakıyorlar. Anadolu Ajansımızı tebrik ediyoruz, Ajansımızın tarihi hep güzellikler ile güzel hizmetlerle dolu. Sağ olsunlar, var olsunlar. Başarılarının devamını diliyoruz” dedi.