aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

Üniversitemiz Türkistan Gönüllüleri Öğrenci Topluluğu tarafından 4 Kasım 2016 tarihinde Eğitim Fakültesi konferans salonunda Türkistan Pilavı Etkinliği tertip edildi. Üniversitemize yeni gelen ve farklı fakültelerde eğitim alan yabancı uyruklu öğrencilerin tanışması ve kaynaşması için Eğitim Fakültesi Dekanlığının ev sahipliğinde Türkistan pilavı ikram edildi.

Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Rafet Özkan, Üniversitemiz akademik ve idari birim yöneticileri, akademik ve idari personel, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Türkistan pilavını öğrencilere kendi eliyle dağıttı. Türkistan pilavının malzemelerinin Türkistan’dan geldiğini belirten Rektörümüz konuşmasında “bize emanet edilen bu gençleri Üniversitemizde en iyi şekilde yetiştirerek kendi ülkelerine göndermeyi düşünüyoruz. Fakülte eğitimlerinden sonra isteyenler mastır ve doktora eğitimlerine de burada devam edebilirler. Bu gençler için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Etkinlik kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ile Türkistan davasına hizmet eden ve Hakkın rahmetine kavuşmuş şahsiyetler anısına Türkistanlı öğrencimiz tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. 

Son Haberler