Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şubesini ziyaret ederek, gazilere resmi kıyafet takdiminde bulundu.

Ziyaret sırasında gazilerle sohbet eden Rektör Aydın, resmi kıyafetleri hediye ederken kısa bir konuşma yaparak şunları dile getirdi. “Biz canımızı da vatanımızı da şehit ve gazilerimize borçluyuz. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Sizlerle birlikte olmak bizim için gururdur. Bugün toplanmamızın sebebi karınca kararınca küçük bir hediye takdimidir. Gazilerimize yeni resmi kıyafet hediye etmek için buradayız. Derneğimiz münasip gördüler bize de bu şeref nasip oldu. Ayrıca Türk Bayrağı ve amblem ihtiva eden dernek flaması da yapıldı. Hayırlı uğurlu olsun inşallah, güzel günlerde kullanın. Sağ olun, var olun. Sizlerle birlikte olmaktan memnun olduk”.

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ali Cesuroğlu ise teşekkürlerini ileterek şöyle konuştu. “Bizlerde bu derneği  yedi sene evvel  kurduk, Bir yerlere geldik. Şuanda da belediyemizin yakın ilgileriyle buraya sahip olduk.  Bizim gazi arkadaşlardan elbisesi olmayan ki bu elbiseler ordudaki askerler neyse milli savunma bakanlığı tarafından çıkarılmış yönetmeliğe göre, kararnameye göredir. Bir tek gazilerin vardır başka yok. Başka bu şekilde resmi elbise yok. Bu bizim resmi elbisemiz. Noksanımız vardı,  arkadaşların yoktu, temin edememiştik. Sizler gerek elbiseleri ,gerekse bayrak direklerini telefonları lütfettiniz eksik olmayın. Sağ olun. Sayenizde biz bunları temin etmiş oluyoruz. Çok teşekkür ediyorum”.

Ziyaret, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.