aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

Üniversitemiz Kastamonu Meslek Yüksekokulu Azdavay Külliyesi ve Azdavay Belediyesi Sosyal Tesisinin Açılış Töreni 07.10.2016 da (bugün) Azdavay’da yapıldı.

Azdavay Külliyesi Açılış Törenine; Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım, Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü,  Metin Çelik ve Murat Demir,  Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, İl Jandarma Komutanı Yavuz Selim Kapancı, İl Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan, Azdavay Kaymakamı Ali Güner, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sezgin Ayan, Prof. Dr. Ali Rafet Özkan, ilçe belediye başkanları, dernek vakıf ve sendika başkanları, muharip gaziler derneği başkanı ve üyeleri, üniversitemiz idari ve akademik personeli katıldı.

Program protokol konuşmaları ile başladı.

Azdavay Külliyesi Açılış Töreninde konuşan Kastamonu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hasbi Yaprak açılış konuşmasında, Azdavay külleyesi hakkında bilgi vererek şöyle konuştu. “Kastamonu Üniversitesi, Kastamonu Meslek Yüksekokulu’na bağlı Azdavay Külliyesi yaklaşık 6000m2  alan üzerine kurulmuş 4 katlı yaklaşık 3000m2 alana sahip 800 öğrenci kapasiteli yüksekokul binası ve toplam 90 öğrenci kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurtlarından oluşmaktadır. Kastamonu Üniversitesi, Kastamonu Meslek Yüksekokulu’na bağlı Azdavay Külliyesi Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü altında Sosyal Güvenlik Programı 40 aktif öğrenci ile 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında eğitim faaliyetine başlamıştır.  Sosyal Güvenlik Programından mezun olan öğrencilerimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı birimlerde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilebilecekleri gibi özel sektörde de, işletmelerde çalışan personelin sosyal güvenlik işlemleri, personel özlük işlemleri, bireysel emeklilik, hayat sigortalı gibi işlemleri yapan birimlerde görev alabilirler”.

Açılış töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın konuşmasında şunları dile getirdi. “Bugün Azdavay için yeni bir başlangıç olacaktır. Hayırlı bir başlangıç olacaktır. Çünkü sizlerin emeği ve gayreti ile meydana gelen güzel bir eser hizmete hazır halde bulduk. Elbette size hizmet edecektir, Üniversitemize hizmet verecektir. Ve inşallah Azdavay’ın gelişmesine çok mühim katkılar sağlayacaktır. Çünkü üniversitenin temel fonksiyonlarından bir tanesi gelişmede öncülük etmektir. Girdiği şehri de ister istemez değiştirmektedir.  Hep beraber bugün hizmete açacağımız Kastamonu Üniversitesi, Kastamonu Meslek Yüksekokulu’na bağlı Azdavay Külliyesi yaklaşık 6 000 m2 saha üzerine kurulmuştur. Meslek Yüksekokulu binası 4 katlı, yaklaşık 3 000 m2 kapalı alana ve 800 öğrenci kapasitesine sahiptir. Yanında 120 öğrencinin barınabileceği kız ve erkek öğrenci yurtları mevcuttur. Bu eser Azdavay Belediye Başkanımızın öncülüğünde ve Azdavay Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneğimizin koordinasyonu ile tamamen siz Azdavaylılar tarafından vücuda getirilmiş ve tamamlanmıştır. Bununla sonsuza kadar övünebilirsiniz. Belediye Başkanımız, Derneğimiz ve muhterem Azdavaylılar; Azdavay’ı çok değiştirecek olan bu  eseriniz hayırlı olsun. Hayrınız ameliniz makbul olsun. İnşallah amel defterinizi kıyamete kadar açık tutacak bir hayır işlediniz .hepinizi tebrik ediyoruz,  Ziyadesi ile mesrur olabilirsiniz, övünebilirsiniz. Azdavay hizmetleri fazlasıyla hak ediyor Azdavay geleceğine ümitle bakacaktır ve ümitle bakmayı da fazlasıyla hak etmektedir. Burada 40 tane öğrencimiz akademik eğitim alıyor, sabahleyin onları bir yokladık küçük bir anket yaptık emanetimize sahip çıkıyorsunuz. Sağ olun, var olun. Bu gençler size emanet bu gençler sizin çocuklarınızdır, mezun olduklarında bile sizin çocuklarınız olarak yaşayacaklardır. Teşekkür ediyoruz”

.

Rektörümüz Aydın gençlere de seslenerek şöyle konuştu. “Sevgili Gençler, sizler artık Kastamonu Üniversitesi Mensubusunuz. Kastamonu Üniversitesinin etiketini, amblemini bugünden itibaren taşıyacaksınız. Mezuniyetinizde tekrar hatırlatacağız. Bu millet bu memleket hizmeti fazlasıyla hak ediyor. Sizler de hizmete hazırlık yapıyorsunuz. Bu hazırlığınız da akademisyenlerimiz ve hocalarımızın kılavuzluğunda  en güzel eğitimi alacak ve hizmete hazır olacaksınız. Sizlere güzel bir akademik yıl mutlu, kutlu bir hayat şimdiden diliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun sizleri tebrik ediyoruz. Sevgili gençler memleket, vatan kolay kazanılmıyor. vatansızlığın ne demek olduğunu acılarının ne olduğunu dedeleriniz bilir. Vatanınıza sahip çıkınız. Biz hiçbir zaman vatansız kalmadık. Hiçbir zaman bayraksız kalmadık, devletsiz kalmadık. Kimin sayesinde işte mensubu olduğunuz bu büyük milletin sayesinde bu millet yani sizler 15 Temmuz’da yeni bir destan yazdınız yeni bir kahramanlık ortaya koydunuz. Sizler o milletin nesillerisiniz. Geleceği de inşallah sizler böyle inşa edeceksiniz. Sizlere sonsuz güveniyoruz. Bu memleket 15 Temmuz da geçmişte olduğu gibi işgal hareketleri yaşadı. Gelecekte de belki bu şeriatları yaşayacaktır ama bu millete  ve sizlere itimadımız tamdır. İnşallah bu vatan her zaman aynı seviyede aynı kararlılıkla ve kahramanlıkla korunacaktır, yüceltilecektir”.

Rektörümüz Aydın konuşmasını teşekkürle noktaladı. Aydın; “Azdavay Belediye Başkanımız burada ki tesislere bizim adımızı verme lütfunda bulunmuşlar. Bizi mahcup ettiler. Layık mıyız değil miyiz bilemiyoruz en azından o yolda gayret gösteriyoruz. Azdavay Belediyesine ve Belediye Başkanına, Azdavay Belediye Meclisine, katkılarından dolayı  Azdavay MYO Yaptırma ve Yaşatma Derneğine, Azdavay halkına, mesai arkadaşlarımıza, üniversitemizin bugünlerine gelmede büyük pay sahibi oldukları için teşekkür ediyorum ve açılış programına şeref veren bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Açılış programında konuşma yapan Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım şunları belirtti. “Azdavay bugün müstesna bir anı yaşıyor. Bir onur gününü yaşıyor. Bu vesile ile Azdavay MYO’muzun önce ilçemize, sonra ilimize ve inşallah buradan yetişecek gençlerimize yarın ülkemize hizmet vereceği bilinci içerisinde ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Üniversitemizin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. MYO’muzun daha fazla öğrenci daha fazla bölümler şeklinde devam edeceği ümidiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum”.

Protokol konuşmalarının ardından Üniversitemiz Kastamonu Meslek Yüksekokulu Azdavay Külliyesi ve Azdavay Belediyesi Sosyal Tesisinin Açılış kurdelesi kesildi.

Açılış programı, emeği geçenlere plaket takdiminin ardından son buldu.

 

Son Haberler