aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

Üniversitemiz,  katıldığı Türk-Afrika Üniversiteleri İşbirliği Forumu ve Eğitim Fuarında 19 Üniversite ile Mevlana Anlaşmaları ve İkili Protokoller imzaladı.

Ilgaz Mountain Resort Otelde fuar standımızda imzalanan protokollerde, Sudan Cumhuriyetinden 15 üniversite, Uganda Cumhuriyetinden 2 üniversite, Kamerun Cumhuriyetinden 1 üniversite ve Benin Cumhuriyetinden 1 üniversite ile Mevlana ve ikili protokoller imzalandı.

Üniversitemiz tarafından Mevlana ve ikili protokol imzalanan üniversiteler ise şöyle;  Elshaıkh  Abdallah   Elbadrı  University –Sudan,  Gadarif University-Sudan,  Abdullatif  Alhamad  University  of Technology-Sudan,  Bakht  Alruda  University-Sudan, EL İmam EL Mahadi University-Sudan,  Sudan   Academy  of  Science-Sudan , Peace  University-Sudan , Shendi University-Sudan ,Sudan University  of   Science  & Technology-Sudan , Bahri University-Sudan ,  Kassala  University-Sudan , Al Zaiem Al Azhari University-Sudan ,  Al Fashir  University-Sudan ,  Geneina  University-Sudan, Khartoum  University-Sudan,  Mbarara  University  of   Science  and   Technology-Uganda ,  Lıra  University-Uganda , Ngaoumdene  University-Kamerun,  D’Abomey-Calavi  University-Benin.

Protokolleri imzalan Rektör Aydın bu anlaşmaların hem bizim üniversitemize hem de bu 19 Üniversiteye hayırlı  uğurlu olmasını temenni etti.

Bu  Mevlana anlaşmaları  ve ikili protokoller   kapsamında   öğretim elemanı  ve   öğrenci    değişimleri ile proje  tabanlı  çalışmalar  yapılacaktır.

İmzalanan protokoller hediye takdimi ile son buldu. 

Son Haberler