aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

Üniversitemiz Orman Fakültesi  Dekanlık  Devir Teslim Töreni, bugün (18 Mayıs) Üniversitemiz Orman Fakültesinde yapıldı.

Düzenlenen Törene; Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Orman Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Temel Sarıyıldız, Orman Fakültesi Yeni Dekanı Prof. Dr. Ömer Küçük, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Saim Ateş,  orman fakültesi akademik ve idari personeli katıldı.

Devir Teslim Töreninde Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temel Sarıyıldız Görevi Prof. Dr. Ömer Küçük’e devretti.

Tören sırasında konuşma yapan Sarıyıldız, “Fakültemizi yine Orman Fakültesinden bir hocamızın devralması beni mutlu etti. Bizler asli görevimiz olan akademisyenliğe geri dönüyoruz.  İdari görevler gelir geçer, asli görevimiz akademik çalışmalar biz bu çalışmalara devam edeceğiz, fakültemiz, üniversitemiz ve ülkemiz için çalışmaya üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Görevi Sarıyıldız’dan devralan Prof. Dr. Ömer Küçük ise şöyle konuştu, “Temel Hocamıza bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bizde bu görevi devraldıktan sonra hocamızın tecrübelerinden istifade etmeye devam edeceğiz. Biz bu devir teslim töreninin bir gelenek haline getirmek istedik bu yüzden böyle bir etkinlik tertip ettik. Temel Hocamıza ve desteklerinden dolayı Rektör Hocamıza çok teşekkür ederiz”.

Devir Teslim Töreninde konuşan Rektörümüz Aydın da şunları ifade etti. “Zaman zaman nöbet değişimleri oluyor bunların olması gayet normaldir. Temel Hocamız sağ olsun bu güne kadar vazifesini layıkıyla yaptı. Akademik çalışmalarda da üniversitemizin en iyilerindendir kendisi. Bundan sonra da gerek ilmi gerek vazife olarak yeni işler kendisini beklemekte. Kendisine bugüne kadar özveriyle yaptığı çalışmalar için çok teşekkür ediyorum ve yeni dekanımıza başarılar diliyorum”.

Konuşmaların ardından Rektörümüz Aydın, Orman Fakültesi  Eski Dekanı Prof. Dr. Temel Sarıyıldız’a teşekkür plaketi takdim etti.

Devir teslim töreni üniversitemiz ile ilgili değerlendirme sohbetinin ardından son buldu.

 

 

Son Haberler