aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın bazı temaslarda bulunmak ve akademik işbirliği görüşmeleri yapmak üzere Rektör yardımcımız Prof. Dr. Ali Rafet Özkan ile birlikte üzere 5-7 Nisan 2016 tarihleri arasında Kosova’ya gitti.

Ziyaretler kapsamında Rektörümüz, görevine yeni başlayan Priştine Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Marjan Dema’yı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu. Ziyarette Priştine Üniversitesi Genel Sekreteri Esat Kelmendi ve üniversitenin diğer yöneticileri de hazır bulundu. Üniversitemiz ile Priştine Üniversitesi arasında daha önceden var olan ikili işbirliği anlaşmaları çerçevesinde neler yapılabileceği konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaret karşılıklı hediye takdimiyle sona erdi.

Kosova ziyaretleri kapsamında Ferizaj Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile akademik işbirliği ve Mevlana Değişim programı anlaşmaları imzalandı. Anlaşmayı Ferizaj Uygulamalı Bilimler Üniversitesi adına Rektör Agron Bajraktari imzaladı. Prof. Dr. Bajraktari, Ferizaj Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencilerinin bu anlaşmalarla büyük bir fırsat elde ettiklerini ifade ederek Kastamonu Üniversitesi yönetimine şükranlarını sundu. Rektörümüz de her iki üniversite, akademik personel ve öğrencilere faydalı olabilmek için birlikte çalışacaklarını vurguladı.

Ayrıca Kadri Zeka Gjilan Üniversitesi ile de akademik işbirliği ve Mevlana Değişim programı anlaşmaları da imzalandı. Anlaşmayı Kadri Zeka Gjilan Üniversitesi adına Rektör Bajram Kosumi imzaladı. İmza törenleri sonunda Kosova, Kastamonu ve üniversitelere özgü hediyeler takdim edildi.

Rektörümüz, Kosova ziyaretlerinde Kosova Radyo ve Televizyonu’na (RTK) röportaj da verdi. Röportajda Rektörümüz “İki kardeş ülke olarak yapılan ikili işbirliği anlaşmaların kâğıt üstünde kalmayacağını, birçok ortak proje, öğrenci ve akademisyen değişimi, bilimsel faaliyetler tertip edileceğini” ifade etti.

Rektörümüzün Kosova ziyaretine, Kosova basını da büyük ilgi gösterdi. Haber için tıklayınız.

 


 

Son Haberler