aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

Üniversitemiz ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10.  Bölge Müdürlüğü arasında 27 Kasım 2015 tarihinde Rektörlük makamında işbirliği protokolleri imzalandı.

Bölge Müdürü Oğuz Bayazit, Bölge Müdürlüğü ile Kastamonu Üniversitesinin bilgi paylaşımın önemine dikkat çekerek protokol kapsamındaki proje sayesinde Bölge Müdürlüğünün sorumluluk alanında yaban hayatı ile ilgili önemli çalışmaların yapılacağını belirtti.

Rektörümüz Aydın da imza töreninde “Üniversitemizin araştırma ve ilmi faaliyetlerde kurumlarımıza her zaman destek olduğunu ve imkanlar ölçüsünde destek olmaya devam edileceğini belirterek iki kurum arasında imzalanan protokolün hayırlara vesile olmasını temenni etti.

İmzalanan protokol ve proje kapsamında Sinop ve Kastamonu il sınırları içerisinde yaşayan yaban hayvanlarının fotokapan kullanılarak tespit edilmesi, popülasyonları hakkında verilerin elde edilmesi, türlerin alandaki ekolojik dağılımları ve sayısal haritalar üzerinde belirtilmesi gibi çalışmalar yapılması planlanmaktadır.

İmza töreninde Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10. Bölge Müdürü Oğuz Bayazit, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ömer Küçük, Orman Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Erol Akkuzu, Orman Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sabri Ünal, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü Şube Müdürlerinden Nurullah Gürkan ile Yalçın Uyanık yer aldılar.

 

Son Haberler