sempozyum

Üniversitemiz Yeniler Öğrenci Topluluğu tarafından “Kariyer Söyleşileri” kapsamında Bartın Üniversitesi Rektörü Orhan Uzun’un konuşmacı olarak katıldığı “Akademik Kariyer: Fırsatlar ve Zorluklar” adlı konferans İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Programa Bartın Üniversitesi Rektörü Orhan Uzun, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Atalan, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Konferansta, bilgi toplumunun özelliklerinden bahseden Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, nitelikli ve doğru bilgiyi seçmenin yollarını kendi deneyimleri ile birlikte öğrencilerimizle paylaştı. Sık sık en az bir yabancı dil bilmenin önemli olduğunun altını çizen Uzun, bilgiyi tüketen toplumdan bilgiyi üreten topluma geçişi ve yollarını anlattı.

Sunumun ardından Rektör Uzun, öğrencilerimizle küresel dünyada var olmak ve kariyer planlamaları hakkında soru cevap içeren interaktif bir konuşma gerçekleştirdi.

Konferansın sonunda Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’a Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal tarafından hediye takdim edildi.