Üniversitemiz Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASÜSEM) ve Türkiye İş Kurumu Kastamonu İl Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

5 Aralık 2013 Perşembe günü Rektörlük binasında düzenlenen imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN, İş Kurumu İl Müdürü Adnan ARSLAN, Şef Fevzi KILIÇ, KASÜSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Cengiz BALOĞLU ve KASÜSEM Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Zafer SANCAK katıldı.

İmza töreninde konuşan Rektörümüz AYDIN: “ Bizler Üniversite olarak Kastamonu ile bütünleşeceğimizi söylemiştik. Tabi ki bütünleşme tek tarafla veya tek bir kurumla olmaz. Bütünleşme bütün kurum ve kuruluşları ile beraber ve halkla olacaktır. Bunun için atılan her adım bizleri sevindirir. Biz de üniversite olarak üzerimize düşen her adımı atacağız. Bundan sonra da inşallah hayırlı çalışmalara imza atılır. İstihdam insanların hayatında birinci önceliktir. Bu noktada yapılan çalışmalar da birinci sırada yer alıyor. Bu işbirliğinin hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

İl Müdürü ARSLAN yaptığı konuşmada: “Bütün paydaşlarımızla birlikte çalışmayı kurum olarak bizler hedef haline getirdik. Üniversite ve Kastamonu’yu bütünleştirmede bizler de bir rol almak istedik.  Bizim en önemli kitlemiz gençlerimizdir. Bir noktada mesleki bilgileri aşılarken diğer taraftan da yetişmiş elemanları iş bulmak bizler çok önemli. Bizler kurumumuzda bu hizmetleri veriyoruz. Bu imzalanan protokol ile kurumdan uzak olan veya zamanı olmayan gençlerimize ulaşabileceğiz. Üniversite bünyesinde oluşturacağımız danışmanlarla gençlerimize hizmet vereceğiz. Ayrıca öğrencilerimizin sınav günleri dışında kariyer günleri gibi çalışmalarla gençlerimize gelecekteki seçecekleri işleri hakkında bilgiler sunacağız.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Rektörümüz AYDIN ve İş Kurumu Kastamonu İl Müdürü ARSLAN iş birliği protokolünü imzaladı.

İmzalan protokole göre Üniversitemiz e-İŞKUR portalı üzerinden; iş arayanların kaydını almak ve güncellemek, İş arayanın profiline uygun açık işleri sorgulamak, iş başvurusunu almak ve başvurularını takip etmek, işsizlik sigortası başvurusu talep dilekçesini sisteme kayıt etmek ve talep dilekçesi ile ödeme planını sorgulamak, aktif işgücü programlarına başvuru yapmak ve takip etmek, özel sektör işvereninin işgücü talebini almak ve sonuçlandırmak, işlemleri yapacak uygun çalışma ortamı hazırlamak, en az orta öğretim mezunu yeterli sayıda kadrolu personel ile sunulacak hizmete münhasır olmak üzere internet bağlantısı olan bilgisayar temin etmek gibi maddeler yer alıyor.