Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi tarafından 28 Mayıs Salı günü “Tasavvuf ve Gönül Dünyamız” paneli düzenlendi. 3 Mart Konferans Salonu’nda düzenlenen panele Vali Erdoğan BEKTAŞ ve eşi Hanımefendi Esma BEKTAŞ, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN ve eşi Hanımefendi Selma AYDIN, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet SAYAN, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sezgin AYAN, kurum amirleri, öğretim elemanları, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Rektörümüz AYDIN: “Tasavvuf bizim inancımızın en ince yoludur. Bu ince yol çok fazla hassasiyet isteyen bir çizgidir. Tarihte de övünerek söyleyebiliriz ki o çizgiyi en fazla yakalayan insanlar Anadolu’da yetişmiştir. Benim gözlemlediğim dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir memlekette Anadolu’daki kadar evliya ve yatır yok. Demek ki bizim insanımız tarihten bugüne dinini en ince şekilde yaşama konusunda hassasiyet göstermiştir.

Ülkemizdeki evliyaların her birini ayrı ayrı incelemeye kalksak belki yüzyıllar alır. Bugün bu büyük gönül erlerinden ikisini “Tasavvuf ve Gönül Dünyası” panelinde ele alacağız.” dedi.

Programın devamında panel başkanı olarak görev alan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rafet ÖZKAN’ın yanında panelist olarak Eğitimci-Yazar Ayla AĞABEGÜM ve Yazar Belkıs İBRAHİMHAKKIOĞLU katıldı.

Eğitimci- Yazar AĞABEGÜM panelde “Yunus’un Gönül Dünyası”, Yazar İBRAHİMHAKKIOĞLU da “İbrahim Hakkı Hazretleri’nde İlahi Aşk” konusunu katılımcılara anlattı. Panel Rektörümüz AYDIN’ın panelistlere plaket ve hediye takdim etmesiyle sona erdi.