Üniversitemiz Yabancı Diller ve Mesleki Kariyer Üniversitesi ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ile karşılıklı antlaşma imzalayarak Mevlana Değişim Programı kapsamında ilk çalışmalarına başladı.

Koordinatörlüğünü Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Rafet ÖZKAN’ın yürüttüğü Mevlana Değişim Programı, diğer programlardan farklı olarak, hiçbir coğrafi bölge ayrımı olmaksızın bütün dünyadaki yükseköğretim kurumlarını kapsamaktadır.

Mevlana Değişim Programı, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında başlayarak, Ülkemizdeki yükseköğretim kurumlarıyla yurtdışında bulunan yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini hedefleyen, Yükseköğretim Kurulu tarafından koordinasyonu sağlanan bir programdır.

Mevlana Değişim Programı kapsamında öğrenci değişimine, örgün eğitim programlarına kayıtlı ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilirler.

Ayrıca, Mevlana Değişim Programı Protokolü imzalayan yurt içi ve yurt dışı yükseköğretim kurumlarında görev yapan bütün öğretim elemanları da Mevlana Değişim Programına katılabilirler.

2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Mevlana Değişim Programı’ndan yararlanmak isteyen öğrenci ve akademik personel için başvuru takvimi belirlenmiş olup ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.