Üniversitemiz Fazıl Boyner Sağlık Yüksekokulu “Kanser Haftası” dolayısıyla 8 Nisan Pazartesi günü Fazıl Boyner Seminer Salonu’nda “Meme Kanseri” ile ilgili farkındalık oluşturmak için panel düzenledi.

Panele İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yüksel KUTLU, Fazıl Boyner Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Asuman ÖZGÖZ ve Öğr. Gör. Arife KASIM, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN’ın eşi Sayın Selma AYDIN, akademik ve idari personelimiz ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Oturum Başkanlığın Yrd. Doç. Dr. Asuman ÖZGÖZ’ ün yaptığı panelde Hatay Özel Gelişim Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ahmet ASLAN “Meme Kanseri Tanı ve Tedavisi”, Tosya Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Zeynep ARABACI da “Serviks Kanseri ve Meme Kanserinde Erken Tanı” konularında bilgilendirme yaptılar. Panelde Sosyal Bilimler Enstitüsü Sekreteri Şenay YALÇIN yaşam deneyimlerinden örnek vererek meme kanserine yakalanan kadınların sosyal ve psikolojik olarak yaşadıkları zorlukları ve mücadele biçimlerinin neler olması gerektiği ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Üniversitemiz öğrencileri tarafından sergilenen tiyatro gösterisinin büyük beğeni topladığı program, soruların cevaplanması ve panelistlere çiçek takdimiyle son buldu.