Kırgızistan Oş Devlet Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Filoloji Bölümü Öğretim Üyesi Böcönöv ZAMİRBEK ve 10 öğrenci imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Üniversitemize geldi. 7 Mart Perşembe günü gelen öğrenciler 11 Mart Pazartesi günü Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN’ı ziyaret etti.

Bilgisayar Mühendisliği, Siyasi ve İdari Bilimler, Maliye, Kimya, Coğrafya, Muhasebe, Vergi ve Çin Dili ve Edebiyatı gibi farklı alanlarda okuyan öğrenciler eğitimlerine bir ay Üniversitemizde devam edecekler.

Ziyaret sırasında getirdikleri yöresel hediyeleri ve Oş Devlet Üniversitesi’nin 60. kuruluş yıldönümü sebebiyle hazırlanan tanıtım kataloglarını Rektörümüz AYDIN’a takdim eden Oş Devlet Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve öğrenciler Üniversitemizi ve Kastamonu’yu çok beğendiklerini dile getirdiler.

Üniversitemizin birimleri ile Kastamonu’nun tarihi ve doğal güzellikleri hakkında öğrencilere bilgi veren Rektörümüz AYDIN: “Sizleri görünce heyecanlanıyoruz, sizleri Üniversitemizde görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Daha önce Üniversitemize Rektörünüz gelmişti. Yakın zamanda biz de tekrar sizleri ziyaret etmeyi planlıyoruz.” dedi.

Oş Devlet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Böcönöv ZAMİRBEK ise konuşmasında “Üniversitenizi ve Kastamonu’yu gezme imkanımız oldu. Kampüsünüzü çok beğendik, Kastamonu tarihi ve mimarisiyle güzel bir şehir. Tarihi mekanları gezdik, halk bizi çok sıcak karşıladı, bizleri çok sevdiklerini söyleyip ikramlarda bulundular. Üniversitelerimiz arasında yapılan anlaşma her anlamda çok iyi oldu. Ben de eğitimci olarak kaldığım süre boyunca Üniversitenizde eğitim vermek isterim. Sizden bizim Üniversitemize gelmek isteyen öğrencileri memnuniyetle ağırlarız.” dedi.

Ziyaret sonunda Rektörümüz AYDIN da Oş Devlet Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve öğrencilerine Üniversitemizi hatırlatan hediyeler takdim etti.