aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dayanışma Toplantısı’nda 27 Şubat Çarşamba günü Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi’nde; Üniversitemiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında eğitim kalitesini arttırmak için protokol imzaladı.

Toplantıya Vali Erdoğan BEKTAŞ, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN, Kastamonu Belediye Başkan V. Bahri YAVUZ, İl Milli Eğitim Müdürü Bekir AKSOY ve çok sayıda kurum müdürleri katıldı.

Vali BEKTAŞ yaptığı konuşmasında; “Eğitimde iş birliği protokolümüz inşallah hayırlı olur. Tabi temel eğitimi biz yapıyoruz Milli Eğitim Müdürlüğümüz, ilköğretim, anaokulları, ortaöğretim, bizim sorumluluğumuzda. Bizim eğitim çalışmalarında çalıştırdığımız görevlilerimizi üniversitemiz yetiştiriyor. Dolayısıyla üniversite ile temel eğitim yönetimi kendi arasında işbirliği lazım. Üniversitemizle, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün işbirliğinin gerçekten önemi büyük. Gerek daha sonra bizim çalıştıracağımız arkadaşlarımızın yetişme süreçlerinin daha nitelikli, daha kaliteli olmasında, gerekse eğitimin ortama uygun olarak gelişmesinde, gerekse bizim çalışmalarımızla biraz daha profesyonel bir bakış açısı kazandırılmasının temelini bu protokolün imzalarını atarak başlatacağız. Bu çalışmalar daha da gelişecek bu konuda emeği geçen arkadaşlarımıza Milli Eğitim Müdürlüğümüze, diğer yöneticilerimize, Rektörümüzün başında bulunduğu Üniversitemizin bütün ilgili kurumlarına ve yöneticilerine teşekkürlerimi sunmak istiyorum hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Vali BEKTAŞ’IN başkanlığında imzalanan protokol hakkında konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN; “Birinci hedefimiz tabi ki eğitim. Bütçenin en önemli bir kısmını eğitime harcamış olduk. Eskiden yüzdelik olarak eğitim harcamaları daha düşüktü. Biz üniversite olarak milli eğitim müdürlüğümüz başta olmak üzere değişik alanlarda iş birliği yaptık, yapıyoruz. Tabi bu iş birliği bundan sonra daha geniş ve aktif faaliyetlerle genişleyecektir, artacaktır, devam edecektir. Belki protokolde aklımıza gelmeyen diğer ufuklar açılacaktır. Ben tekrar bu protokolün hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, bugünkü adımın yeni ufuklara açılmasını dileyerek hepinize saygılar sunuyorum” dedi.