aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

Üniversitemiz kütüphane hizmetlerini barındıran web sayfası http://kddb.kastamonu.edu.tr adresinde hizmete girdi. Web sayfası görme engelliler de düşünülerek kullanıcı dostu olarak tasarlandı. Web sayfasından kütüphane otomasyonu, veri tabanları, e-kitap ve açık arşiv sistemine ulaşılabilmektedir.

Merkez Kütüphanesi dermesinde 10699 kitap, 38 veri tabanı bulunmaktadır. 38 veri tabanı içerisinde 211.450 elektronik kitap,  23.155 adet tam metin e-dergi, 1.000.000 adet tam metin tez ve 10.000 Türkçe e-kitaba erişim sağlanmaktadır.

Üniversitemizin bilimsel birikimini elektronik ortamda depolayarak bilim insanlarının hizmetini sunmak üzere elektronik arşiv sitemi kurulmuş olup, akademik çalışmaların sistemde yer alması için kabullere başlanmıştır. Üniversitemiz açık arşiv sistemine http://earsiv.kastamonu.edu.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

Kütüphanede bulunan basılı yayınlara erişim sağlanması için bütün materyaller kütüphane otomasyon sistemine aktarılmış olup, online katalog tarama, üyelik işlemleri web sayfası aracılığı ile yapılabilmektedir.

Üniversitemiz web ana sayfası bilgi sistemleri başlığı altından ilgili başlıklara ulaşılabilmektedir.