İç Anadolu Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nün hibesi ve Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü'nün katkıları ile Üniversitemiz Orman Fakültesi'ne Emprenye Tesisi kazandırıldı.

Orman Fakültesi'nde yapılan açılışa Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN, Rektör Yardımcımız ve Orman Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Temel SARIYILDIZ, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sezgin AYAN ve Prof. Dr. Ali Rafet ÖZKAN, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Ali ŞAHİN, İç Anadolu Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Tuncay PORSUK, Orman Fakültesi Öğretim Üyeleri ve Araştırma Görevlileri katıldı.

Kastamonu Orman Bölge Müdürü ŞAHİN ve İç Anadolu Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü PORSUK'a Rektörümüz AYDIN tarafından plaketleri takdim edildi.

Açılış töreninden sonra Arş. Gör. Osman Emre ÖZKAN tesis hakkında detaylı bilgi verdi. Ahşap malzemenin ömrünü 4 kat arttıracak emprenye tekniğinin uygulanacağı tesis, Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü'nce işletilecek olup, akademisyenlerimizin çalışmalarına, öğrencilerimizin uygulama becerilerini geliştirmeye ve orman endüstri sektörüne katkıda bulunacaktır.