Üniversitemizde 5 Aralık Çarşamba günü "İstanbul'da Bahçe ve Çiçek" sergisinin açılışı yapıldı. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Fuaye Alanı'nda düzenlenen sergiye Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN, Kastamonu Vali Yardımcısı Atilla KANTAY, Belediye Başkan Vekili Bahri YAVUZ, İl Emniyet Müdürü Sami USLU, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Osman TUFAN, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal YILMAZ, Kastamonu Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yüksel KUTLU, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Rafet ÖZKAN, Prof. Dr. Temel SARIYILDIZ, Prof. Dr. Sezgin AYAN, kurum amirleri, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

TEMA Vakfı Kurucusu ve aynı zamanda Onursal Başkanı Ali Nihat GÖKYİĞİT'İN eşinin adını taşıyan Nezahat GÖKYİĞİT Botanik Bahçesi'nin düzenlediği sergide konuşma yapan Kenan KAYA, botanik bahçe ve sergi hakkında bilgi verdi. Sergiyi düzenleyen Ali Nihat GÖKYİĞİT Vakfı'nın (ANG) 350 hektarlık alana 55 bin ağaç dikerek işe başladığını ve sadece insanlara görsel anlamda hizmet sunmadıklarını ifade etti. Yılda yaklaşık olarak 10 bin çocuğa da eğitim vermelerinin yanında bitki koruma projesini yürüttüklerini ve Türkiye'de ilk defa "Türkçe Bitki Adları"kitabını hazırladıklarını belirtti.

Kastamonu Vali Yardımcısı Atilla KANTAY'ın ardından konuşma yapan Rektörümüz AYDIN: "Tabiatla beraber kültürümüzün de yaşatılması ve korunması arzumuzdur. Zaman zaman belki buna gerekli ehemmiyeti veremedik. Artık insanımız daha şuurlu, daha korumacı ve daha planlı hareket ediyor. Bu sergiyi tertipleyenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Üniversite olarak elimizden gelen yardımı yapıyoruz ve yapmaya çalışacağız" dedi.

Konuşmaların ardından "İstanbul'da Bahçe ve Çiçek" sergisi açıldı. Kenan KAYA eşliğinde katılımcılar sergiyi gezdi.

Verilen kokteylden sonra Rektörümüz AYDIN'ın serginin hatıra defterini imzalamasıyla açılış son buldu. Sergi 20 Aralık Perşembe gününe kadar tüm ziyaretçilere açık olacak.