Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri kaldırmanın toplumumuzun öncelikli vazifesi olduğuna dikkat çekerek şu ifadelerde bulundu:

"Engelli olmak, hiçbir zaman hayatın içinde olmak için engel değildir. Şüphesiz ki engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları Ülkemizin güçlenmesine katkıda bulunacaktır.

Unutmayalım ki her şahıs aynı zamanda bir engelli adayıdır. Engellilik konusu yalnızca engelli bireyleri ve onların ailelerini değil toplumun bütün fertlerini ilgilendiren bir konudur. Bizler engelli vatandaşlarımızı görmezden gelmekle değil onları topluma kazandırmakla yükümlüyüz.

Kastamonu Üniversitesi olarak bu yükümlülüğümüzü bir nebze de olsun yerine getirmek için, bünyemizde oluşturduğumuz Engelsiz Üniversite Koordinatörlüğü'müzle engelli öğrencilerimizin öğrenim hayatlarını kolaylaştırabilmeyi hedeflemekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin bu konuda daha duyarlı davranacağını ümit ederek bütün engelli kardeşlerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum." dedi.