aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

24 Kasım Öğretmenler Günü Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı'nda büyük bir coşku ile kutlandı. Kutlama programına Milletvekillerimiz Mustafa Gökhan GÜLŞEN, Emin ÇINAR, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN, Milli Eğitim Müdürü Bilal YILMAZ, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet SAYAN, kurum amirleri ve öğretmenler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü YILMAZ'ın çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi.

Kutlamaların ikinci bölümünde Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen programa katılan Rektörümüz AYDIN emekli olan öğretmenlere plaket takdiminde bulundu. Program göreve yeni başlayan öğretmenlerin "Öğretmenlik Yemini" etmesiyle sona erdi.

 

Öğretmenler Günü kutlamalarından sonra Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN Türkiye Muharip Gaziler Derneği'nin şube binasının açışına katıldı.

Eski Belediye binasında düzenlenen törene Milletvekilleri Mustafa Gökhan GÜLŞEN ve M. Emin ÇINAR, Vali Yardımcısı Atilla KANTAY, Belediye Başkan Vekili Bahri YAVUZ, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali ÇARDAKÇI, gaziler ve davetliler katıldı.

Milletvekillerimizin konuşmalarının ardından gazilere tahsis edilen binanın açılışı yapıldı. Kurdele kesildikten sonra katılımcılar tarafından bina gezildi.