Üniversitemiz 2012-2013 Akademik Yılı'nda da yurt dışındaki eğitim çalışmalarını hızlandırdı. ERASMUS programı kapsamında Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Slovakya, Romanya, Yunanistan, Polonya, Portekiz, Almanya, Litvanya, Finlandiya, Avusturya, Bulgaristan, İngiltere, Slovenya, İspanya ve İtalya olmak üzere toplam 16 farklı ülkeden sonra Danimarka ile de anlaşma imzalandı. Fen Edebiyat Fakültemiz Fizik ve Kimya Bölümü'nün Danimarka'nın Aalborg Üniversitesi ile imzaladığı anlaşması ile ERASMUS anlaşma sayımız toplam 17 farklı ülkede 32 üniversiteye ulaştı.

Üniversitemiz Fazıl Boyner Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü'nden sonra Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü de Portekiz'deki Leira Politeknik Enstitüsü ile ERASMUS anlaşması imzaladı.

Dünya üniversitesi yolunda önemli gelişmeler elde eden Üniversitemiz yurt dışındaki çalışmalarıyla 2008-2009 Akademik Yılı'ndan 2012-2013 Akademik Yılı'na kadar ERASMUS Ders Verme Hareketliliği, Eğitim Alma Hareketliliği, Öğrenci Öğrenim Hareketliliği ve Öğrenci Staj Hareketliliği kapsamında gözle görülür bir artış yakaladı.