Üniversitemiz tarafından 16 Kasım Cuma günü Kuzeykent Kampüsü Merkezi Kafeterya’da Açılış Yemeği ve Açılış Konserleri düzenlendi.

Programa Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN, Eşi Hanımefendi Selma AYDIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Rafet ÖZKAN, Prof. Dr. Temel SARIYILDIZ, Prof. Dr. Sezgin AYAN, Rektör Yardımcılarımızın eşleri, akademik ve idari personelimiz katıldı.

Rektörümüz AYDIN yemeğin sonunda yaptığı konuşmasında: “Sizlerin sayesinde bu güzel günleri gördük. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL, Rektörlüğümüzü ziyaret ettiler. Ziyaretleri sırasında Üniversitemiz hakkında sohbet ettiler. Biz onlara Üniversitemizi anlattık, takdirlerini belirtip tavsiyelerini sundular.

Bu gün eğitim öğretim yılımızın açılış yemeği ve konserini tertipledik, inşallah güzel geçer. Kültür ve Turizm Bakanlığı’mızın sanatçıları bugün bizlerle birlikte olacak. Bundan dolayı hem Kültür ve Turizm Genel Müdürü hem de Üniversitemizin Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Erol ERDİNÇ hocamıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Yemeğin ardından akademik yıl açılış programı Üniversitemiz personeli ve davetlilerin katılımının yoğun olduğu konserle devam etti. Konserde Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’ndan Turgut KARADENİZ, Zeynep Poyraz ve Zarife ÖZEN; Türk Halk Müziği Korosu’nda ise Sıtkı AKIN ve Nilgün KIZILCI sahne aldı. Konser bitiminde Rektörümüz AYDIN, Kültür ve Turizm Bakanlığı Korosu sanatçılarımıza ve orkestrasına Kastamonu’ya yönelik mahalli hediyeler takdim etti.