Prof. Dr. Ahmet MARANKİ, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN'ı makamında ziyarette etti. 9 Kasım Cuma günü yapılan ziyarete Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Rafet ÖZKAN ve Prof. Dr. Sezgin AYAN'da katıldı.

Eylül ayındaki ziyaretinde verdiği burs sözünü yerine getiren MARANKİ, İnebolu Meslek Yüksekokulu'muzdan 20, İnebolu'dan 20, Kastamonu'dan 30, Türk Cumhuriyetlerinden Üniversitemize öğrenim görmeye gelen 14 ve kendisinin belirlediği 16 öğrenci olmak üzere toplam 100 öğrenciye burs veriyor. MARANKİ sağlık alanında öğrenim gören öğrencilere yıllık tam burs (800 TL), diğer alanlardaki öğrencilere ise yıllık yarım burs (400 TL) verecek. Burslar Kasım ve Mart aylarında olmak üzere iki taksitle ödenecek.

Bu davranışın insanlarımıza örnek olması temennisinde bulunan Rektörümüz; "Bu güzel uygulama için hocamıza teşekkür ediyoruz. Üniversitemiz, öğrencilerine ve Üniversitemize yapılan yardımların kadirşinaslığını gösterecektir. Ayrıca MARANKİ hocamız verdiği bursun yanında İnebolu MYO kütüphanemize 10 bin TL değerinde 500 kitap bağışlamıştır." dedi.

Bölgemizde şifalı bitkiler sahası kurup danışmanlığını yapmak istediğini belirten MARANKİ'ye Rektörümüz AYDIN; Üniversitemizin 2 meslek yüksekokulunda Organik Tarım Programı bulunmaktadır. Ayrıca önümüzdeki zamanlarda Botanik Bahçesi'ni kuracağız. Üniversite sadece binalardan meydana gelmez. Tatbikat alanları ve tesisleri de olmalıdır. Yapacağınız projelerde Üniversite olarak teknik ve projelendirme desteği vermeye hazırız." dedi.

Burs almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri önümüzdeki günlerde www.maranki.com sitesinde duyurulacak ve kendileriyle irtibata geçilecektir.