Kastamonu Ak Parti İl Başkanı Halil Uluay ve beraberindeki Komisyon 16.01.2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten memnun olduğunu ifade eden Rektörümüz Aydın şöyle konuştu “Tıp Fakültesinin binaları ile ilgili Hacettepe Üniversitesinin üç tane mahkemelik davası var. Hacettepe mahkemeleri de bizim üstlenmemizi istiyor. Biz tabi mahkemeleri ile devir almak istemeyiz, almayız da. Mahkemelik olan ihaleleri Kastamonu Üniversitesi yapmadı dolayısı ile şartlarımız bellidir o şartlar yerine geldiği zaman binaları devir alıp en kısa zamanda bitirip Tıp Fakültesini hayata geçireceğiz.  Afiliasyon işlemleri ile alakalı resmi yazışmaları Bakanlıkla görüşüp başlattık. Afiliasyon prosedürü işlemektedir”

Ziyaret esnasında konuşan Ak Parti İl Başkanı Halil Uluay ”Kastamonu Hastanesinin vasıflı bir binada faaliyetine başlamış olması gerçekten ciddi manada bir heyecan uyandırdı. Yaklaşık bir ay önce Kastamonu’nun atıl kalan yatırımlarına el atmıştık. Bunlar için en başta önem verdiğimiz olan Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi açmak için elimizden geleni yapacağız. İl yönetimi olarak kendi içimizden bir komisyon oluşturduk. Elimizden ne gelecek ise o bütün girişimleri başlattık. İnşallah bundan sonra ki süreçte Kastamonu bütün siyasi aktörleriyle, Milletvekilleri, Ak Parti ve diğer partiler, STK’lar ve Meslek odaları ile birlikte Kastamonu Tıp Fakültesi’nin en kısa zamanda Kastamonuluların hizmetine sunulmasını istiyoruz. Bu bağlamda elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Bu istişare sonunda biz bir takım ödevler üstlendik. Bu ödevlerimizi yerine getirdikten sonra tekrar Sayın Rektörümüzle bir araya gelmek istiyoruz ve Kastamonu’ya Kastamonu Tıp Fakültemizi kazandırmayı istiyoruz” dedi. 

Ziyaret, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.